Obradovic: Antrenör tek başına hiçbir şey yapamaz - BasketFaul.com

Obradovic: Antrenör tek başına hiçbir şey yapamaz

31-08-22 11:07
Kadrosunu Dante Exum, Ioannis Papapetrou, James Nunnally gibi isimlerle güçlendiren Partizan'da koç Zeljko Obradovic görüşlerini paylaştı.

“Birkaç yeni oyuncumuz var, hem savunmada hem de hücumda oyun felsefesi üzerinde çalışıyoruz. Bazı şeyler eski oyuncular için daha kolay geliyor, yaptığımız her şeyi hatırlıyorlar. Tabii ki, bazı oyuncularımız burada değil ama hazırlıkta bulunan isimler gayet iyi gidiyor.”

Ne Gregor Glas, ne de Aleksa Avramovic muhtemelen sezon başında bize yardım edemeyecek. Yetenekli bir oyuncu olan Djordje Jovanovic’i şimdilik kadroya dahil ettik. Hazırlıklarda, maçlarda ve sezon içinde kendini kabul ettirme fırsatına sahip olacak”

Obradovic, gençlere şans verdiği için mutlu olduğunu ve bunu yapmaya devam edeceğini söyledi:

“Kimseyi memnun etmek için burada değilim. Partizan’a liderlik etmek için buradayım. Oyunculara Partizan’ın ne olduğunu ve sahaya her adım attıklarında onlardan ne beklendiğini açıklamak için buradayım. Genç oyunculara fırsatlar sunmaya devam edeceğiz.”

Efsanevi koç ayrıca kulübün birlikte çalışmasının önemini vurguladı ve Partizan’ın bir organizasyon olarak nasıl çalıştığını beğendiğini açıkladı:

“Koç tek başına hiçbir şey yapamaz, herkese minnettarım. En çok sevdiğim şey, burada diyalog ve fikir alışverişi olması. Başkalarının ne düşündüğünü duymak benim için her zaman önemlidir. Onların yardımını istiyorum çünkü sahadaki oyunculara yardım edebilmemizin tek yolu bu. Ben gelip ‘burada ben varım’ diyen biri değilim, söylediklerimi dinleyin ve böyle yapın. Herkesin fikirlerini duymak ve her şeyi tartışmak istiyorum.” (Eurohoops) 

Domain - Hosting - Cloud

Yorumlar Okunma: 1516