Curry babasının takımı Hornets'te oynamak ister miydi? - BasketFaul.com

Curry babasının takımı Hornets'te oynamak ister miydi?

03-09-22 14:32
2022 NBA Finalleri’nde hem dördüncü yüzüğünü hem de ilk Finaller MVP’si ödülünü kazanan yıldız oyuncu Stephen Curry, Golden State Warriors‘in en görkemli dönemine liderlik eden kişi. 
2009'dan bu yana aynı formayı taşıyan Curry, kulübün en kötü günlerinde de en iyi günlerinde de buradaydı. Onu, son 8 yılda 6 kez final oynayan Warriors‘tan başka bir takımda oynarken düşünmek neredeyse imkansız. Yine de basketbolseverlerin en çok merak ettiği konuların başında gelir bu. Özellikle Minnesota Timberwolves draftta yaptığı hata sürekli anlatılır.
Peki Stephen Curry, Warriors dışında bir takıma gitseydi hangi formayı giymek isterdi? Yıldız oyuncu, konuyu açıklığa kavuşturdu:
“Buradaki deneyimlerim, arkadaşlarım ve içinde bulunduğumuz yolculuktan ötürü kariyerimi Golden State’te bitirmenin ne kadar önemli olduğunu söylerim her zaman.
Yine de herkes bana soruyor, “Hornets için bir yıl oynamak ve oraya geri dönmek ister misin?” diye… Şu anda herhangi bir şeyin sözünü vermiyorum. Fakat söyleyebileceğim tek şey, eğer Warriors dışında bir takımda oynamak isteseydim, bu takım Charlotte Hornets olurdu.”

Stephen Curry’nin babası Dell Curry, 1988-1998 yılları arasında Charlotte Hornets’ta 10 sezon forma giydi ve 701 maçta görev aldı. 1988 doğumlu Steph, çocukluğunda gerek maçlarda gerek kulüp içerisinde birçok kez bulundu. Bundan ötürü Hornets ile farklı bir bağı bulunuyor. Yine de kendisinin belirttiği gibi, geleceğe dair hiçbir garanti vermiyor. (Eurohoops) 

Domain - Hosting - Cloud

Yorumlar Okunma: 599