Grup birinciliği için İspanya ile oynuyoruz - BasketFaul.com

Grup birinciliği için İspanya ile oynuyoruz

07-09-22 08:49
A Erkek Milli Takımımız FIBA 2022 Avrupa Şampiyonası’ndaki beşinci maçında Tiflis Arena’da İspanya ile karşılaşıyor. Ay-yıldızlılarımızın İspanya ile oynayacağı maç 14.30'da başlayacak ve NTV’den naklen yayınlanacak.

Turnuvada gruplarında ilk 4 sırayı alacak takımlar çapraz eşleşme usulü ile Almanya’nın Berlin şehrinde 10-11 Eylül 2022 tarihlerinde son 16 turunda karşılaşacak. Milli Takımımız galip gelmesi durumunda grup birincisi, kaybederse grup ikincisi olacak.

Çapraz grupta ise sıralama bugünkü son maçlardan sonra belli olacak. B Grubu'nda Almanya Slovenya ve Fransa gruptan çıkmayı garantiledi. Bu gruptan 16'lara kalacak son takımı ise Bosna Hersek-Litvanya maçı belirleyecek.
Basketfaul'un notu: Çapraz eşleşmede en uygun rakip Bosna Hersek gibi gözüküyor. Bosna, Litvanya'yı yenerse diğer maçların sonuçlarına göre üçüncü ya da dördüncü sırayı alacak. Dolayısıyla bu olasılığa karşı İspanya'ya kazanmamızın mı, kaybetmemizin mi daha iyi olacağını kestirmek mümkün değil. Litvanya ise maçın galibi olursa dördüncü olarak bizim grubun birincisi ile eşleşecek.

Yorumlar Okunma: 1309