Ataman: Basit hatalar yaptık - BasketFaul.com

Ataman: Basit hatalar yaptık

07-09-22 17:05
Milli Takım Koçu Ergin Ataman, İspanya karşılaşmasının ardından düzenlenen basın toplantısında konuştu.

“Yakın geçen bir karşılaşma oldu. Bence her iki takım da hücum açısından iyi bir oyun ortaya koyamadı. İki takım arasındaki fark İspanya’nın aldığı 19 hücum ribaundu ve bizim son bölümde yaptığımız utanç verici hatalardı. İspanya’yı tebrik ediyorum, gruptan lider şekilde çıktılar. Biz ise ikinci olduk ve şimdi Son 16 turu için Berlin’e gideceğiz.”

Bitime 22 saniye kala yapılan top kaybına değinen Ergin Ataman, düşüncelerini şu cümlelerle ifade etti:
“Son pozisyon öncesinde aldığımız molada o topu nasıl kullanabileceğimizi konuşmuştuk. Aslında Cedi Osman üzerinden bir ikili oyun planlamıştık ama henüz hücuma başlayamadan top kaybı yaptık. Kadromuzda bu denli tecrübeye sahip oyuncular topu bir şekilde oyuna sokup hücum etmenin bir yolunu bulmalılardı. Ne yazık ki bu hatayı yaptık ve sonrasında 2 hücum ribaundu daha verdik. Yapılan bu hata teknik ekibimizin kontrolü dışında gelişen bir hataydı.”

Grup liderliğinin son maçta kaptırılması hakkında konuşan Ataman şunları söyledi:
“B grubunda hangi takımın 3. veya 4. sırada olacağını henüz bilmiyoruz. B ve A gruplarında oynanan karşılaşmaları kıyasladığımda arada ciddi bir seviye farkı olduğunu görebiliyorum. Oradaki basketbol seviyesi çok daha yüksek. Orası sanki bir EuroLeague Final Four’u veya NBA play offları gibi. Bizim grubumuzdaki maçlarda her takım mücadele ediyor ama maçlar kalite anlamında çok geride. Yine de Son 16 turu tek maç üzerinden oynanacak ve o tek maçı kazanmak için her şeyi yapacağız. Şu bir gerçek ki rakibimiz kim olursa olsun turnuvanın en güçlü ekiplerinden biri olacak.”

Shane Larkin’in durumuna değinen Ataman, Larkin’in elinde bir problem olduğunu belirtip şu bilgileri verdi:
“Shane Larkin’in elinde ve parmaklarında ciddi bir sorun var. Bu akşam özel jetle İstanbul’a uçacak ve kendisi için gerekli kontroller yapılacak. El konusunda dünyanın en iyi doktorlarından biri olan Ufuk Nalbantoğlu Larkin’in durumuyla yakından ilgilenecek. Sonrasında da neler olacağına ve oyuncumuzu nasıl kullanabileceğimize bakacağız. Ayrıca psikolojik açıdan da kendisi hazır durumda değil. Aklı tamamen sağ elindeki sakatlık sorununda ve bu yüzden istediği oyunu sergileyemiyor.

Bu yüzden Larkin’in performansı hakkında bir şey söyleyemem ama asıl sorun yedek oyuncularımızda. Bugün yedek oyun kurucularımızdan herhangi bir katkı alamadık. Şehmus ve Buğrahan’dan bu katkıyı almamız lazım çünkü Larkin’in durumundan dolayı onlara ihtiyacımız olacak. Umuyorum ki Larkin’in ciddi bir durumu olmaz ama kendisi sağ elinde önemli bir sorun yaşıyor.”

Larkin’in sakatlığının ardından deneyimli çalıştırıcı, milli takımımızın Son 16’daki şansını değerlendirdi:
“Benim için bu konu hakkında konuşmak çok zor. Neler olacağını göreceğiz, şu an için herhangi bir yorum yapmak istemiyorum.”

 

Domain - Hosting - Cloud

Yorumlar Okunma: 1372