NBA'de sezon içi turnuvası - BasketFaul.com

NBA'de sezon içi turnuvası

10-09-22 09:42
NBA’de ligin marka değerini arttırmak isteyen NBA yönetimi son yıllarda birçok değişime giderek yeni uygulamalar getirdi. Draftta yüksek sıradan seçmek için bilerek maç kaybetme furyasını azaltmak için getirilen play-in turnuvası bunun en büyük örneklerinden biri. Play-in turnuvasının başarısından etkilenen NBA, 82 maçlık uzun bir maraton olan normal sezonu daha çekici hale getirmek için bir sezon içi turnuvası da düzenlemeyi hedefliyor.

The Athletic’ten Shams Charania’nın haberine göre NBA’in 2023-24 sezonuyla birlikte uygulamaya koyması beklenen sezon içi turnuvasının detayları şekilleniyor. Habere göre takımlar kasım ayı boyunca turnuva kapsamında maçlar yapacak, ardından sekiz takım aralık ayında oynanacak ve tek maçlı eleme sistemiyle ilerleyecek final etabına kalacak. Diğer 22 takım ise normal sezon maçlarına devam edecek.

Turnuva kapsamında oynanan bütün maçlar 82 maçlık normal sezon takvimine dahil olacak. Sadece finale çıkan iki takım diğer ekiplerden birer fazla maç oynamış olacak. (Eurohoops)
 

 

Domain - Hosting - Cloud

Yorumlar Okunma: 462