Ataman: Takım gelecek için iyi sinyaller verdi - BasketFaul.com

Ataman: Takım gelecek için iyi sinyaller verdi

11-09-22 13:22
Milli Takım Koçu Ergin Ataman yurda dönüşte Eurobasket'in değerlendirmesini yaptı.

"Doğal olarak moralimiz çok bozuk. Bu şekilde kaybetmek bizi gerçekten çok üzdü. Grup etabındaki liderlik maçında da İspanya’ya son topta kaybettik. Fransa’nın favori çıktığı maçta özellikle ikinci yarıda müthiş bir mücadele gösterdik. Bence Türkiye’nin hepsiyle gurur duyması gerekiyor. Ama bazen kısmet gerekiyor, basketbol enteresan bir oyun. Kazandık, büyük bir hedefe ulaştık dediğimiz anda olmayacak şeyler oluyor 12 saniye içinde. Yapacak bir şey yok. Bu takım 24 yaş ortalaması olan ve gelecek vadeden bir takım. Her ne kadar bu şampiyonada hedefe ulaşamadıysa da önümüzdeki dönemde başarılı olacağının sinyalini verdi. Bu takım kendini geliştirecek bu takım ama üzgünüz, belki beklenmedik yerlere gelebilirdik. Hayalim olan noktaya ulaşmaya çok yakındık ama olmadı.

Uzun bir dönem milli takım yok. Herkes kendi takımlarına gidecek. NBA oyuncuları zaten sezon içerisindeki milli maçlarda olmayacaklar. EuroLeague oyuncularının bazıları oynayamayacaklar. Önümüzdeki Dünya Kupası eleme maçları var. Ondan sonra durumu değerlendireceğiz. Bu takımın hedefi bir sonraki Avrupa Şampiyonası olur diye düşünüyorum. Üç yaş daha almış, daha fazla tecrübe kazanmış ve eksiklerini gidermiş olan bir takım haline gelecek.

Önümüzdeki dönemde Türk basketboluyla ilgili yapılması gerekenleri hep birlikte TBF Başkanı Hidayet Türkoğlu ve Bakanlığımızla birlikte değerlendireceğiz. Özellikle 18 yaş altı kategorilerde çok başarılı ve istikbal vadeden gençler var. Eğer onları bu takıma entegre edebilirsek önümüzdeki 3-5 yılda Avrupa’da herkesin gurur duyacağı bir milli takım izlettirmeye devam ederiz.” 

Domain - Hosting - Cloud

Yorumlar Okunma: 1263