Eurolegue'de Bodiroga dönemi - BasketFaul.com

Eurolegue'de Bodiroga dönemi

14-09-22 14:28
EuroLeague’den yapılan açıklamaya göre Dejan Bodiroga, Jordi Bertomeu’nun görevinden ayrılmasının ardından resmi olarak organizasyonun başına geçti. Ayrıca Marshall Glickman da geçici CEO olarak görevine başlayacak ve bu şekilde Bertomeu dönemine resmi olarak nokta koyulacak. Açıklama metninde 22 yıldır EuroLeague Basketball’u yöneten Jordi Bertomeu’ya da veda edildi.

EuroLeague’den yapılan açıklama şu şekilde:

"Kariyeri boyunca üç EuroLeague şampiyonluğu ve birçok bireysel ödül kazanan EuroLeague ikonu Dejan Bodiroga, EuroLeague Basketbol Başkanı seçildi ve aynı zamanda Direktörlük görevini de üstlenecek. Bodiroga, Avrupa basketbol tarihinin en büyük oyuncularından biri olarak kabul ediliyor.

Bodiroga derin bilgi birikimini ve deneyimini yeni rolüne taşıyacak. Kulüpler, oyuncular, taraftarlar, ortaklar ve tüm EuroLeague paydaşları için rekabetin kalitesini artırmaya odaklanacak. Bodiroga’nın kapsamlı uluslararası bağlantıları, EuroLeague’in EuroLeague Oyuncular Birliği, EuroLeague Baş Antrenörler Kurulu, EuroLeague Basketbol Yetkilileri Birliği, FIBA, yerel ligler ve diğer basketbolla ilgili kurumlar dahil olmak üzere küresel basketbol topluluğu içindeki kurumsal ilişkilerini geliştirmeye odaklanan yeni bir stratejinin temelini oluşturmaktadır.

Basketbol kariyerinin ardından Bodiroga, 2011-2015 yılları arasında Sırbistan Basketbol Federasyonu Başkan Yardımcısı ve ardından FIBA Avrupa Rekabet Komisyonu Başkanı olarak görev yaptı." 

Domain - Hosting - Cloud

Yorumlar Okunma: 1444