Ponitka: Umarım Polonya bundan sonra basketbolu daha çok sever - BasketFaul.com

Ponitka: Umarım Polonya bundan sonra basketbolu daha çok sever

15-09-22 13:42
EuroBasket'in 2022’in en büyük sürprizlerinden birini gerçekleştirerek son şampiyon Slovenya'yı dışarı iten Polonya'da Mateusz Ponitka tarih yazdıklarını dile getirdi.

Mateusz Ponitka’nın açıklamaları şu şekilde:
“İtiraf etmeliyim ki, ilk yarıda bu kadar iyi oynamamızı beklemiyordum! Son Avrupa şampiyonuna 20 sayı fark atmıştık. Etkileyiciydi, Slovenya’nın harika oyuncuları olduğunu biliyorum ve üçüncü periyodda bize baskı yapmaya başladılar. Tecrübe eksiğimiz olduğunu biliyorduk ama takımın enerji ve yürek gösterdiğini düşünüyorum, tüm ekibimle gurur duyuyorum. Kimse bize inanmadı. Her turnuvanın bir Külkedisi vardır. Şu anda Külkedisiyiz.

Aklım hala maçta, 20 sayı farkı nasıl koruyamadığımızı düşünüyorum. Ama tabii ki mutluyum, hayatımın ilk triple-double’ıydı. Yarın kendimi daha iyi hissedeceğim.

Yarı final bizim için her şey demek. Ülkemizde basketbol o kadar popüler değil ama belki yakında olur. Umarım Polonyalılar burada yaptıklarımızdan zevk alır, saygı duyarlar ve basketbolu daha çok severler.

Dürüst olmak gerekirse, Fransa’nın sonuçlarına bakarsanız, Türkiye ve İtalya’yı şans eseri yendiklerini söyleyeceksiniz. Bu, buraya zor yollardan geldiklerinin kanıtı. Avrupa’nın en iyi dört takımından bahsediyoruz. Maç kesitlerini ve oyuncularını izleyeceğiz, oyunu nasıl “okuyabileceğimizi” göreceğiz. Uzun ve fizikli bir ekipler, NBA oyuncuları var. Belki onlara şanslı diyorlar ama Fransa çok iyi bir takım.” 

Domain - Hosting - Cloud

Yorumlar Okunma: 712