Fenerbahçe en merak edilen transferi: Carsen Edwards - BasketFaul.com

Fenerbahçe en merak edilen transferi: Carsen Edwards

19-09-22 20:05
Fenerbahçe’nin yeni transferi Carsen Edwards bu sezon yapılan transferler içerisinde belki de taraftarın en çok dikkatini çeken ve ne yapacağı merak konusu olan isim oldu.

Bunda TÜBAD turnuvasında Beşiktaş’a karşı oynadığı karşılaşmada 8/9 üçlük isabeti ile Türkiye kariyerinde açılış yapması büyük etken gibi gözükse de Carsen’in kolej kariyeri de başarılarla dolu. 

Avrupa’da daralan oyuncu havuzunun da etkisi ile Fenerbahçe bu sezon NBA’e yönelerek skorer guard eksikliğini Carsen Edwards ile doldurmayı tercih etti. Tabii herkesin en büyük soru işareti Edwards’ın Avrupa Basketbolu’na uyum sağlayıp sağlayamayacağı. Şu ana kadar verdiği görüntü; eksikleri ve öğrenmesi gereken çok şeye karşın muhteşem bir skor gücü olduğu. Hücumda top kullanma anlamında tercih hataları yapsa da istediği zaman skor üretebilecek bir oyuncu Edwards.

Hem üç sayı çizgisi gerisinden ciddi bir tehdide sahip olması hem de güçlü üst gövdesi ile çembere kuvvetli atak ederek skor üretebilmesi çok yönlü bir oyuncu olduğunu gösteriyor.

İşin savunma tarafında ise yol alması gerekiyor. Fizik gücünü savunma tarafında da doğru kullanmayı öğrendiğinde Fenerbahçe oyunun iki tarafında da kendisine ciddi katkı sağlayabilecek bir oyuncu kazanabilir.

Carsen Türkiye’ye Ağustos’un son haftası geldi. Ailesine çok düşkün olan Carsen Türkiye’ye annesini de beraberinde getirdi. Anne Carla Edwards ailede tüm çocukları yönlendiren ve kontrol eden bir yapıda. Burada bulunduğu süre zarfında da Carsen’i her hazırlık maçında tribünden desteklemekten geri durmadı. Aynı zamanda kulüp personeli ile de ilişkiler kuran Carla Edwards geçtiğimiz hafta Amerika’ya dönmesine rağmen Carsen’in burada neler yaptığı ile ilgili kulüptekilerden de haber alıyor. 

Amerika’da başka şehirlerde oynadığında bile ailesini çok özlediğini ifade eden Edwards Avrupa basketboluna adaptasyon noktasında öğrenme aşamasında. Avrupa’da basketbolun daha fazla pas ve spacing odaklı oynandığını ve bunlara adapte olması gerektiğini bilen Edwards bu değişime ne kadar hızlı adapte olabilirse hem kendi başarısı hem de Fenerbahçe’nin başarısı paralel halde ilerleyecektir. 

Domain - Hosting - Cloud

Yorumlar Okunma: 2083