Irkçı başkan Suns ve Mercury'yi satıyor - BasketFaul.com

Irkçı başkan Suns ve Mercury'yi satıyor

21-09-22 21:57
Phoenix Suns‘ın sahibi Robert Sarver, hem NBA ekibi Phoenix Suns hem de WNBA organizasyonu Phoenix Mercury’nin satışı için süreci başlattığını duyurdu. Sarver, yakın zaman önce yıllardır süren ırkçı, cinsiyetçi, kadın işçilere yönelik uygunsuz davranışlar gibi birçok suçundan dolayı NBA’den bir yıllık görevden uzaklaştırma ve 10 milyon dolarlık para cezasına çarptırılmıştı.

LeBron James, Chris Paul, Draymond Green gibi önemli isimler ise cezaların daha ağır olması gerektiğini savunmuştu. Suns’ın sponsorlarından PayPal da Sarver organizasyonda kaldıkça sözleşmelerini yenilemeyeceklerini açıklamıştı.

Sarver, açıklamasında şu ifadeleri kullandı:
“Şu anda derin bir pişmanlık duyduğum sözler, neredeyse 20 yıldır erkek ve kadın basketbolunda kurulan, insanları bir araya getiren ve Phoenix’i güçlendiren organizasyon inşasını gölgede bırakıyor.

İnançlı bir insan olarak kefaret ödemeye ve affedilme yoluna inanıyorum. Komisyonerin bir yıllık uzaklaştırılmasının odaklanmam, bir şeyleri düzeltmem ve benim ve birçok taraftarın sevdiği takımlardan kişisel tartışmamı kaldırmam için zaman sağlayacağını umuyordum.

Fakat günümüzün acımasız ikliminde acıyla belli oldu ki ne kadar iyi şey yaptıysam, yapabileceksem hepsi geçmişte söylediğim şeylerden dolayı gölgeleniyor. Bu sebeplerden dolayı Suns ve Mercury için alıcı arama sürecini başlatıyorum.

O iki takıma da, orada çalışan ve dünya üzerindeki basketbolseverlere keyif veren çalışanlara da engel olmak istemiyorum. Bu iki organizasyon, oyuncular, işçiler, taraftarlar, topluluk, diğer sahipler, NBA ve WNBA için en iyisi neyse onu istiyorum. Bu davranış herkes için en iyisi.

Aynı zamanda daha iyi bir insan olmaya çalışacağım ve topluma önemli noktalarda destek olmaya devam edeceğim. Suns ve Mercury’e olan bitmeyen desteğiniz için teşekkür ederim.” (Eurohoops) 

Domain - Hosting - Cloud

Yorumlar Okunma: 748