Giannis Antetokounmpo: Aynı zamanda Niyeryalıyım - BasketFaul.com

Giannis Antetokounmpo: Aynı zamanda Niyeryalıyım

22-09-22 16:04
Nijeryalı mülteci bir ailenin evladı olarak Yunanistan’da dünyaya gelen Giannis Antetokounmpo’nun yaşam öyküsü, kendisini belki de basketbolun günümüzdeki en büyük yıldızı yaptı. Şu ana kadar 2 kez NBA’de yılın en iyi oyuncusu (MVP) seçilen Giannis, bir de NBA şampiyonluğu kazandı.

Giannis’in yaşam öyküsünü, içerisinde bulunduğu kültürel karmaşayı ve köklerini konu alan “Naija Odyssey” isimli kısa film, dünyaca ünlü mesajlaşma platformu WhatsApp’in yapımcılığıyla yayınlanacak.

Kendisinin de rol aldığı kısa film hakkında ESPN’e açıklamalarda bulunan Giannis, “Greek Freak” lakabı hakkında sorulan soruyu yanıtladı:

“Evet, insanların bana Greek Freak (Yunan Canavar) diye seslendiklerini biliyorum. Bu durum beni rahatsız etmiyor ama kimse bana ‘Nigerian Freak’ demiyor, yalnızca ‘Greek Freak’ diyorlar. İnsanların benim hem Nijeryalı, hem de Yunan olduğumu artık anlamaları lazım.  

İnsanların size ne lakap takacaklarını seçemiyorsunuz. İnsanlara diyebileceğim şudur ki ben Yunanistan’da doğup büyüdüm. Yunan kültürüne tamamıyla hakimim, bu ülkenin tarihini biliyorum ve dilini en iyi şekilde konuşuyorum ama günün sonunda Nijerya kültürüne de aynı derecede hakimim. Ben sadece tek bir kalıba sığmıyorum, kimse benim nereye ait olduğumu söyleyemez.” (Eurohoops)

 

Domain - Hosting - Cloud

Yorumlar Okunma: 1208