Zorlu maç Harem'in - BasketFaul.com

Zorlu maç Harem'in

23-09-22 21:37

 

İSTATİSTİK

 Federasyon Kupası'nda günün son maçında Depomaxx Haremspor, Kocaeli Büyükşehir Belediye Kağıtspor'u 85-80 yenerek turnuvaya iyi başladı. Haremspor tek yabancıyla oynarken daha önce iki kez ülkemizde de oynamış olan Donte Clark 29 sayıyla oynadı. Kağıtspor adına Mert Ulutaş 14 sayıyla dikkat çekti. Hakemlerin faul kararları iki takımdan da çok kez tepki alırken maçta bol bol teknik faul kararı verili.


Karşılaşmaya yüksek tempoyla iyi başlayan taraf Haremspor oldu. Potaya giderek rakibe erken faul de aldıran İstanbul temsilcisine dış atışlarla Kağıtspor yanıt verdi. İlk çeyrek sonunda 25-19 Haremspor üstünlüğü bulunuyordu.

İkinci çeyreğe Kağıtspor iyi başlasa da Harem yine oyunun kontrolünü aldı. İki yabancısının da 3 faul almasıyla Kağıtspor farklılık yaratmakta zorlandı. Haremspor adına Clark fark yaratan isim olurken ilk devreyi 18 sayıyla tamamladı. Devre sonunda ritm bulan Kağıtspor soyunma odasına 39-38 üstün gitti.

İkinci devreye Haremspor 9-0'lık seriyle çok etkili başladı. GÖkhan Karabıyık pota altını domine ederken fark da çift hanelere dayandı. Kısa Amerikalısı faul sıkıntısı yaşayan Kağıtspor organize olmakta çok zorlandı. Son çeyreğe  Haremspor 64-55 skoruyla önde gitti.

Son çeyrek başında Banyard'ın 5 faul almasıyla Kağıtspor'un oyundan kopması beklense de Cihan Amasyalı'nın sahaya  getirdiği tecrübe ile müthiş bir geri dönüşü gerçekleştirdiler. Harem ise savunmada bir hayli zorlanırken hücumda da sürekli son saniye atışlarına kaldı. Bitime 1.36 kala ikinci yabancısının da 5 faul almasıyla Kağıtspor iyice zor bir duruma düştü. 48 saniye kala gelen üçlükle fark yeniden 5 sayıya çıktı. Mola dönüşü potaya giden Kağıtspor farkı 3 sayıya indirdi. Süreye oynayan Harem hücumda topu potaya atamazken 15 saniye kala maçı uzatma şansı Kağıtspor'un eline geçti. Özgür Şahin üçlüğü denese de iyi savunmayla karşılaştı. Karşılaşmadan Haremspor 85-80 skoruyla galip ayrıldı.

Domain - Hosting - Cloud

Yorumlar Okunma: 852