Itoudis: Farklı hücum teknikleri oluşturacağız - BasketFaul.com

Itoudis: Farklı hücum teknikleri oluşturacağız

25-09-22 17:09
Turkish Airlines EuroLeague’deki temsilcilerimizden Fenerbahçe Beko yeni sezon öncesinde Ülker Spor ve Etkinlik Salonu’nda medya günü düzenledi, koç Dimitris Itoudis basın mensuplarına açıklamalarda bulundu.

Fenerbahçe’de olduğu için yaşadığı mutluluğu dile getiren başantrenör Itoudis, “Bizim için desteğiniz çok önemli. Beklentim, oyuncular ile yeni katılan arkadaşlarımızın nerede olduğunu fark ettirmek. Daha sonra kimya oluşturmak. Yöneticilerin desteği ile ciddi bir takım kuruldu. Kurulan bu ekip hem istekli hem de taraftarlara büyük hizmet verecek oyuncularla dolu. Büyük sözler vermek istemiyorum ama taraftarlar için en iyisini yapacağız. Çok çalışmamız lazım. Bu kulüp inanılmaz şeyler başardı. Fenerbahçe’de olduğum için çok heyecanlı ve inanılmaz hırslıyım” ifadelerini kullandı.

Yunanistan milli takımında oynattığı oyunun, Fenerbahçe’de de izlerinin olacağını söyleyen Itoudis, “Yunanistan milli takımı ile bu takım arasında benzerlik var ama çok farklı oyuncular da var. Değişik şeyler deneceğiz. Değişik oyuncuların olması ve farklı pozisyonlardaki çeşitlik iyiye işaret. Farklı hücum teknikleri oluşturacağız. Takım oyununu yaratmamız lazım. Taraftarın bizden beklentisi var ama biraz zamana da ihtiyacımız var. Elbette Pick&Pop da oynayacağız ama boyalı alandaki oyunumuzu da iyileştirmemiz lazım. Şutlarımızın ve serbest atışlarımızın da iyi olması gerekiyor” diye konuştu.

Hazırlık süreci hakkında konuşan Itoudis, “Yalan söylemem gerçekten kolay değil. Türkiye, Sırbistan, Yunanistan milli takımlarında oynayan oyuncularımızdan dolayı hazırlıklara eksik başladık. Bunun dışında şu anda sakat oyuncular da var. Kolay değil. Maç tecrübesi lazım. EuroLeague takımlarıyla maç yapmak istedik fakat bazı sebeplerden dolayı olmadı. İzmir’de oynadık. İyi ve kötü olmaz üzere bazı şeyleri gördük. Matematikçi değilim ama uzun bir yolculuğumuz var. Kameranın arkasında sizin görmediğiniz İnanılmaz bir efor var. Hazırlık süreci içerisinde herkes var gücü ile çalışıyor” dedi. 

Domain - Hosting - Cloud

Yorumlar Okunma: 904