Sarıca: Birçok oyuncumuz yolda büyüyecek - BasketFaul.com

Sarıca: Birçok oyuncumuz yolda büyüyecek

25-09-22 19:21
Pınar Karşıyaka Koçu Ufuk Sarıca yeni sezon öncesinde Milliyet’e açıklamalarda bulundu.
Transfer süreciyle alakalı konuşan Sarıca, “İstediğimizi yaptık kurgu olarak. Tabii ki ilgilenip de anlaşamadığımız isimler oldu. Ama genelde istediğimiz oyunculara sahip olduk. Biraz geç kurduk takımı. Delgado yeni katıldı, Kuzminskas iki gün önce İzmir’e geldi. Onların dışında 12 tane daha oyuncumuz var ve bunlardan 10 tanesi yeni. Dolayısıyla bu isimleri takım haline sokabilmemiz için zaman lazım. Ama ligin bir hafta, Şampiyonlar Ligi’nin 10 gün sonra başlayacağı gerçeğiyle karşı karşıyayız. Her şeyi bir anda oturtmamız mümkün değil. Ama ana kısımları iyi yapıp, başlangıçta çok hasar almamayı umuyoruz. Oyuncuların birbirlerini tanıması, beni tanıması, benim de oyuncuların neyi daha iyi yapacaklarını görebilmem için buna ihtiyacımız var. Bu süreyi kısaltmaya çalışacağız. Bireysel anlamda önemli işler yapabilecek oyuncularımız var çünkü.” dedi.

Errick McCollum ve Angel Delgado’dan önemli katkı alabileceklerini söyleyen tecrübeli koç, “Ben umutluyum. McCollum zaten iyi bildiğimiz bir isim. Skor gücü üst düzeyde, daha önce de ligimizde oynadı ve iyi işler yaptı. Taraftarın seveceği bir tarzı var. Delgado da tanıdığımız bir oyuncu ama onun önünde biraz süre var yaş itibariyle. Aynı şeyler aslında diğer isimlerimiz için de geçerli. Bizim takımdaki birçok bölgemizdeki oyuncunun yoldayken büyüyeceğini düşünüyorum. Brown da iyi başladı ama onun da basketbolunun üzerine koymasını bekliyorum. Daha önce de bunu yaşadığımız birçok isim oldu, onların gelişimi bizi ayrıca mutlu ediyor ama Pınar Karşıyaka’nın başarılı olması için bunu başarmalıyız biz. Birçok oyuncudan umutluyum ama özellikle sorduğun McCollum ve Delgado’dan önemli katkı alacağımızı düşünüyorum” açıklamasını yaptı.

Basketbol Şampiyonlar Ligi’nde son 8 içinde olmaları gerektiklerini de söyleyen Ufuk Sarıca, “Son 8 içinde olmalıyız. Oradan sonra zaten yarı finali, finali gerçekçi olarak görebiliyorsunuz. Geçen sene bizim yaptığımız en önemli hata, bir sezon önceki MVP Bonzie Colson’ı aldığımız için bir anda şampiyonluğun en güçlü adayı haline getirilmemizdi. Öyle bir şey yoktu. Sadece bütçe olarak söylemiyorum, baktığınız zaman sizden daha iyi 5-6 takım olabiliyor o seviyede. Bir anda şampiyonluk adayı göstermek doğru değildi. Daha önce final oynadığımız senede de ilk 8 için bile aday gösterilmiyorduk, o da doğru değildi. Bizim bir kültürümüz var Karşıyaka olarak. Bu yüzden öncelikle son 8’i görelim ve sakatlık olmasın, sonrası daha net olacaktır” dedi. 

Domain - Hosting - Cloud

Yorumlar Okunma: 894