Çağdaş Bodrumspor namağlup lider - BasketFaul.com

Çağdaş Bodrumspor namağlup lider

26-09-22 15:05

İSTATİSTİK

Misli.com TBL Federasyon Kupası erteleme grup maçında Çağdaş Bodrumspor, Samsunspor 89-75 mağlup etti ve 3'te 3 ile üst tura çıktı. Samsunspor ise grup ikincisi olarak üst tura yükseldi. Çağdaş Bodrumspor'un çeyrek finaldeki rakibi Gölbaşı Belediyesi TED Kolejliler olurken, Samsunspor ise Sİgortam.net ile eşleşti.

Karşılaşmaya Bodrum 8-2 ile iyi başladı. Yayın gerisinden bulduğu isabetlerle rakibine cevap veren Samsunspor skoru eşitledi. Devamında Samsun üstünlüğü de aldı, ancak bu sefer Bodrum üst üste üçlükler kaydetti ve skora tekrar denge geldi (14-14). İlk çeyrek 23-26 Samsunspor üstünlüğüyle geçildi.

İkinci çeyrekte geçiş hücumlarından bulduğu sayıyla Samsun önde olmayı sürdürdü. Yayın gerisinden üçlüklerle cevap veren Bodrum yakın takibini sürdürdü. 1 dakika kala skor bir kez daha 48-48 eşitlendi. 20 saniye kala Mustafa Erdoğan'ın üçlüğüyle öne geçen Samsunspor devreyi 48-51 ile geçti.

Çekişmeli başlayan üçüncü çeyrekte üstünlük el değiştirmeye devam etti. Samsun'un yaptığı top kayıplarını Bodrum değerlendirerek galibiyet mücadelesini sürdürdü. Geriye düştüğü son bölümde Bodrum önce Ege Havza sonra Erkan Veyseloğlu'nun sayılarıyla tekrar öne geçti. 5-0 ile farkı Samsunspor tekrar eritti ve çeyrek 67-67 ile eşitlikle noktalandı.

Son çeyrekte çekişmenin arttığı karşılaşmada iki ekip de pota altında skor bulmakta zorlanmadı. Erkan Veyseloğlu'nun dış şutlarıyla Bodrumspor 5 dakika kala farkı açtı (77-72). Kalan dakikalarda da üstünlüğü koruyan Çağdaş Bodrumspor karşılaşmadan 89-75 galibiyetle ayrıldı.

Öne çıkanlar..
Çağdaş Bodrumspor: Erkan Veyseloğlu 20 sayı 8 ribaund, Chris Warren 19 sayı 5 asist, Hakan Yapar 12 sayı 10 ribaund 9 asist
Samsunspor: Deniz Genç 17 sayı, Abdoulaye Gueye 14 sayı 7 ribaund, Marquis Wright 13 sayı 5 asist

 


 

Domain - Hosting - Cloud

Yorumlar Okunma: 989