Furkan Korkmaz: Geçen sezon benim için karışık geçti - BasketFaul.com

Furkan Korkmaz: Geçen sezon benim için karışık geçti

27-09-22 12:38
Philadelphia Sixers altıncı sezonuna hazırlanan oyuncu Furkan Korkmaz, medya gününde basın mensuplarının sorularını cevapladı.
“Milli takım macerası ve antrenman kamplarıyla dolu uzun bir yaz dönemi oldu. Tecrübe kazanmam benim için oldukça önemliydi. Fakat milli takıma katılana kadar yaptığım çalışmalarda top hakimiyetimin üzerine gittim. Yeniden şut ritmimi yakalamaya çalıştım çünkü geçen sezon benim adıma biraz karmaşık geçmişti. İniş ve çıkışlarım olmuştu, bu yüzden zihnimi ve vücudumu tazeledim. Fiziğime yönelik çalışmalar gerçekleştirdim. Özetle, tek bir noktaya odaklanmadım. Oyunun sadece şut sokmaktan ibaret olduğunu düşünmüyorum, aynı zaman doğru kararları vermen gerek. Takım arkadaşlarına farklı yollardan yardım edebilmelisin. Genel olarak benim için iyi bir yazdı.

Geçen sezon All-Star arasında sinir zedelenmesi yaşadım. Bu da parmak hassasiyetimde ufak kayıplara yol açtı. Sonrasında ritmimi kaybettim ve şut mekaniklerimde küçük değişimler oldu. Topu hissediyordum ama tam olarak ne olduğunu ifade edemezdim. Yaz dönemi boyunca bunun üzerine gitmek için yeterli fırsata sahip oldum. İki aylık rehabilitasyon sürecinden geçtim ve şu an çok daha iyi hissediyorum. Çıkıp oynamak için sabırsızlanıyorum.” 

Domain - Hosting - Cloud

Yorumlar Okunma: 912