Dikmen: Kupayı hazırlık turnuvası gibi oynadık - BasketFaul.com

Dikmen: Kupayı hazırlık turnuvası gibi oynadık

28-09-22 14:20
Federasyon Kupası'nda grubunda averajla üçüncü olarak elenen Ankaragücü Mamak Belediyesi Koçu Murat Dikmen, turnuvayı hazırlık amaçlı olarak değerlendirdiklerini belirtirken, bu sezon ligin her zamankinden daha zorlu geçmeye aday olduğunu söyledi.
Dikmen'in görüşleri şöyle:
"Yeni ve profesyonel bir organizasyonun içinde uyum sürecini mümkün olduğu kadar kısaltmaya çalışıyoruz. Takımı oyuncu havuzu daralmadan kurmuştuk ama hazırlık döneminde sadece Mersin ile bir maç yapabildik. Bu nedenle de Federasyon Kupası'nı hazırlık turnuvası gibi görüp, geniş rotasyonla oynadık ve herkesin ne durumda olduğunu anlamaya çalıştık.
Yabancılarımızdan Bragg iyi başlamadı, son maçta biraz toparlandı. Mack'in ise hafif sakatlıkları vardı, o da son maçlarda daha iyiydi. Sonuçta iki yabancımızın da kalitesini, neler yapabileceklerini biliyoruz. 
Bizi İbrahim Yıldırım'ın sakatlığı çok yaraladı. Omuz sakatlığı nedeniyle en az bir ay daha bizimle olamayacak.
Gruptaki son maçımız bizi motive etti ve lig için umut verdi. Ancak istediğimiz noktaya gelmek için çok çalışmamız gerekiyor.
Kaybettiğimiz maçlarda da Mamak günlerindeki tempomuzu zaman zaman yakaladık. Önemli olan bunu istikrarlı hale getirmek.
Diğerlerinden fazla yatırım yapan takımlar yarı finale gelemeden elendi, bu da ligin her zamankinden daha zor geçeceğini gösteriyor. Basketbol evrilmeye başladı, koşan uzunlar, şutör 4-5'ler, penetre eden kısalar... Her takımın bu bağlamda silahları var. Kağıt üzerindeki basketbolcu kalitesinden çok takımların o gün sahaya yansıtacağı kalite belirleyici olacak.
TED Ankara Kolejliler ve Fenerbahçe Koleji yerlisiyle, yabancısıyla çok iyi oynadı. Bu takımlar bir-iki ekleme ile her şeyi yapabilecek güce erişebilirler. Çağdaş Bodrum, Sigortam.net ve Yalovaspor'un başarısız gözükmesi ise yanıltıcı olmasın. Deneyimli oyuncular sezon içinde ağırlıklarını ortaya koyarlar. Ayrıca bu takımlar için geniş rotasyon da büyük bir avantaj. 

Sonuç olarak bu ligde favori gösterebilmek hiç de kolay değil." 

Domain - Hosting - Cloud

Yorumlar Okunma: 1007