Aydanarığ: Kupa'nın formatı oyuncular için riskli - BasketFaul.com

Aydanarığ: Kupa'nın formatı oyuncular için riskli

29-09-22 08:52
Federasyon Kupası'na çeyrek finalde veda eden Çağdaş Bodrum'un koçu Serhan Aydanarığ, "Hiçbir takımın başarısını gölgelemek istemem ama formatın yarattığı yoğun trafiğe karşı sakatlık vermemek için oyuncularımızı korumaya aldık." dedi.
Kadroyu Federasyon Kupası değil, lig şampiyonluğu için kurduklarını ifade eden Aydanarığ şunları söyledi:
"Turnuva yeterince yoğunken, bazı takımların gıda zehirlenmesi geçirmesi sonucunda üst üste üç gün maç oynamak zorunda kaldık. Elbette Ankara'dan elimizde kupa ile dönmek isterdik ama bunu başarmak için verebileceğimiz kayıplar bizi lige başlarken zor durumda bırakabilirdi. Bu nedenle Federasyon Kupası, koçların oyuncularını koruma turnuvasına dönüştü.
Aslında takımlar birbirini izliyor, sezon öncesinde bütün takımlar için güzel bir hazırlık süreci oluyor. Ancak İDDAA'dan gelecek para uğruna oyuncuların sakatlanmasını göze alamayız. Bu nedenle sakatlık riskini artıran formatın oyuncuları koruyacak şekilde revize edilmesini öneriyorum.
İlk iki maç istediğimiz verimi aldık, sonrasında ise galibiyeti ikinci plana alıp korumaya yöneldik. Kupadan elenişimizi sadece formata bağladığımız da düşünülmesin. Biz olumlu olumsuz, bize düşen kısmını aldık, yapmamız gereken bazı ayarlar olduğunu da gördük.
Biz 18 saat sonra sahaya çıkarken, bir gün önce dinlenen TED maça avantajlı olarak başladı ve bu avantajını da iyi kullandı. Ayrıca haklarını da yemek istemem çünkü çok iyi oynuyorlar ve kutlanmayı hak ediyorlar.
Federasyon Kupası'nda genç oyunculardan oluşan ve yabancıları iyi durumda gelen takımlar bir adım öne çıktı.
Bizim için gerçek günler ligle birlikte başlıyor. Biz bu kadroyu Federasyon Kupası değil, lig şampiyonluğu için kurduk. Bana göre haftalar ilerledikçe lig 5'erli, 6'şarlı takımlardan oluşan üç gruba ayrılacak." 

 

Domain - Hosting - Cloud

Yorumlar Okunma: 1989