Deveciler: Eleştirileri anlıyoruz ama... - BasketFaul.com

Deveciler: Eleştirileri anlıyoruz ama...

29-09-22 12:35
Yukatel Merkezefendi Belediyesi Denizli Basket’te Başkan Veli Deveciler, yeni sezon öncesi açıklamalarda bulundu. 
Çok güçlü ve zor bir ligde mücadele ettiklerini ifade eden Başkan Deveciler, “Ortaya proje koymamız gerekiyordu. Bu sene buna niyetlendik ve ileriyi hedefleyen bir takım oluşturduk. Bizim amacımız uzun yıllar Süper Lig’de mücadele etmek” dedi.
Yeni sezonda kaptan Altan Erol dışında tüm kadroyu sil baştan değiştiren ve genç bir kadroyla yola çıkmaya hazırlanan yeşil-siyahlılarda Başkan Veli Deveciler, hedeflerinin sürdürülebilir başarı ve ekonomi olduğunu söyledi.
“YENİ SEZONU SABIRSIZLIKLA BEKLİYORUZ”
Yeni sezonu sabırsızlıkla beklediklerini ifade eden Başkan Deveciler, “Ligin ilk maçında Aliağa Petkim ile karşılaşacağız. Bu yıl kadroyu tamamen değiştirdik. Yeni bir kadro kurduk ancak oyuncularımız şehre ve bize çok kısa sürede alıştılar. Uzun süredir birlikte mücadele eden takım havasındayız. Zafer Aktaş ve ekibine de güveniyoruz. Aynı sistem ve oyun anlayışıyla yeni sezonda da lige renk katmaya devam edeceğiz” diye konuştu.
“ÇOK GÜÇLÜ TAKIMLARLA MÜCADELE EDİYORUZ”
“Geçtiğimiz yıl ING Basketbol Süper Ligi’nde ortaya koyduğumuz bir düşünce vardı” diyerek sözlerine devam eden Deveciler, “Misyonumuz anlatmak istedik. Çok güçlü bir ligde, çok güçlü takımlarla mücadele ediyoruz. Açıkçası çok kolay bir iş değil. Bizim bu yıl ortaya bir proje koymamız gerekiyordu. Bu sene de buna niyetlendik ve genç, kariyer planlaması yapan, hedefi büyük oyuncularla anlaşma sağladık. Elimizdeki oyuncu grubunun ilerleyen yıllarda çok daha iyi yerlerde olacağını düşünüyoruz. Böyle de yapmak zorundayız. Fenerbahçe, Efes, Galatasaray, TOFAŞ ve diğer ekipler hepsi de çok güçlü ve zor bir arenadayız” dedi.
“EKONOMİK ANLAMDA DA SAĞLAM TEMELLER ATMAK ZORUNDAYIZ”
Yapılan eleştiriler hakkında da konuşan Deveciler,” Gelen eleştirileri görüyoruz. Onlarında haklılık payı var, hep kazanmak istiyorlar. Fakat böyle bir şey mümkün değil. Bizim hedefimiz Süper Lig’de uzun yıllar mücadele etmek. Burada 5-6 yıl sonra mutlaka başarıyı hedefleyen ve büyük işler yapan bir takım olacak. Takıma olan bakış açısı değişecek. Bunu yaparken de ekonomik anlamda da sağlam temeller atmak zorundayız” şeklinde konuştu.
“KULÜP OLARAK BU YIL YENİ BİR MİSYONLA YOLA ÇIKIYORUZ”

Koç Zafer Aktaş ise, “Genel olarak hazırlık periyodunda daha ileriye gittik. Mümkün olan her türlü çabayı gösterdiler. Normal sezonda başlıyor, tüm Denizli halkını maça davet ediyorum. Bizimle beraber olsunlar. Kulüp olarak bu yıl yeni bir misyonla yola çıkıyoruz. İyi yerlere gelecek oyuncularla savaşan, taraftarın beğeneceği bir takım yapmaya çalıştık. Tecrübe eksikliği var ama onu da enerji ile kapatmaya çalışacağız. Yabancı oyuncularımızda oldukça genç. Avrupa arenasında kendilerini göstermek için burayı fırsat görüyorlar. Karşılıklı bir fırsat olduğunu söyleyebilirim. Sakatlıksız ve kazasız bir hazırlık dönemi geçirdik. İyi bir ekibe karşı hafta sonu mücadele edeceğiz. Aliağa Petkim de bu yıl iyi bir kadro kurdu. Ancak burada coşkulu bir taraftarla lige kazanarak başlamak istiyoruz” diye konuştu. 

Domain - Hosting - Cloud

Yorumlar Okunma: 2011