Dzanan Musa: Efes'te neden oynayamadığımı Ataman'a sorun - BasketFaul.com

Dzanan Musa: Efes'te neden oynayamadığımı Ataman'a sorun

03-10-22 20:08
Real Madrid'in medya gününde Eurohoops’a konuşan Dzanan Musa, Anadolu Efes günleri ile ilgili soruya, "Orada işlerimin neden iyi gitmediğini Ergin Ataman'a sorun." diye yanıtladı.

* Real Madrid’e transfer olduğum her aklıma geldiğinde tüylerim diken diken oluyor. Real Madrid dünyanın en büyük kulüplerinden biri. İnsanların aklında kalabilmek için maç kazanmalısınız. 
* Her açıdan çok değiştim. Şu an çok daha olgun bir karaktere sahip olduğuma inanıyorum. Bunun yanı sıra sahadaki performansım çok daha üst seviyelere çıktı, oyuna çok daha sabırlı yaklaşıyorum. 
* Genç bir oyuncu olarak önüme gelen NBA şansını da kaçıramazdım. ABD’ye gittim ve olanlar oldu. Yine de orada daha fazla şans bulmalıydım diye düşünüyorum. İlk sezonumun büyük bölümünü G-League’de geçirdim, ikinci sezonumda ise Brooklyn Nets kadrosunda şans buldum ama beni forvet pozisyonunda değerlendirmek istediler. Savunmamla öne çıkmamı ve hücumda da topla oynamaktan ziyade tamamlayıcı bir rolde oynamamı talep ettiler. Ben bu değilim ve bu yüzden NBA basketboluna adapte olamadım. 

* Anadolu Efes dönemimde neden işlerin yolunda gitmediğini koç Ergin Ataman’a sorun. Burada nasıl çalışıyorsam Anadolu Efes‘te de aynı şekilde çalışıyordum. NBA’den gelmiştim ve maç başına yalnızca 8-9 dakika süre alıyordum. Açıkçası neden işlerin yolunda gitmediği benim için de halen aydınlanamamış bir soru işareti. Yine de onlara büyük saygı duyuyorum. (Eurohoops) 

Domain - Hosting - Cloud

Yorumlar Okunma: 2442