Bahçeşehir'in Eurocup şampiyonluğu NFT dünyasında - BasketFaul.com

Bahçeşehir'in Eurocup şampiyonluğu NFT dünyasında

04-10-22 14:14
Geçtiğimiz sezon FIBA Europe Cup’ı kazanarak Türkiye’ye erkek basketbolundaki yedinci Avrupa kupasını getiren Bahçeşehir Koleji, bu tarihi başarısını dijital dünyaya taşıyor. İtalyan rakibi Unahotels Reggio Emilia ile 27 Nisan günü Ülker Spor ve Etkinlik Salonu’nda oynadığı ve 90-74 galip ayrıldığı final maçının on özel anını; Blackstudio ve Babylons iş birliğiyle NFT olarak dijitalize eden ve koleksiyon haline getiren Kırmızı Ejderhalar, bu alanda Avrupa basketbolunda da bir ilke imza atıyor.

NFT ve metaverse dünyasının önde gelen firmalarından Blackstudio ve Babylons’un destekleriyle oluşturulan koleksiyonda kupanın Kaptan Oğuz Savaş’ın ellerinde kaldırıldığı an başta olmak üzere zafer gecesinden akılda kalan on enstantane ölümsüzleştirilip koleksiyonerlerin beğenisine sunuluyor.

Proje hakkında heyecanlı olduğunu ifade eden Bahçeşehir Koleji Spor Kulübü Genel Menajeri Alpaslan Aydın şunları söyledi: 

"NFT ve metaverse dünyası; özellikle gençlerin oldukça ilgisini çeken, gelişime ve değişime açık bir mecra. Biz de izleyici kitlesi büyük oranda gençlerden ve çocuklardan oluşan bir kulübüz ve hitap ettiğimiz kitlenin ilgi ve istekleri doğrultusunda böyle bir projeye başlamanın faydalı olacağını düşündük. Bir diğer yandan da geçen sene elde ettiğimiz FIBA Europe Cup zaferimizin dijital ortamda da ölümsüzleştirmenin iyi bir fikir olduğuna inanıyoruz. Avrupa basketbolunda koleksiyon halinde satışa sunulan ilk çalışmaya imza atıyor olmak da bizim için bir mutluluk ve gurur kaynağı." 

Domain - Hosting - Cloud

Yorumlar Okunma: 611