Euroleague ve Eurocup'ta 4 yeni kural - BasketFaul.com

Euroleague ve Eurocup'ta 4 yeni kural

04-10-22 20:25

6 Ekim’de EuroLeague‘de, 11 Ekim’de ise 7DAYS EuroCup‘ta start alacak olan 2022-23 sezonu öncesinde yürürlüğe koyduğu yeni kurallar duyuruldu. 


* Karşılaşmaların son iki dakikasında ya da uzatma bölümlerinde bir takım topu dışarıdan oyuna soktuğu esnada rakip takım top henüz oyuna girmeden faul yaparsa topun sahibi olan takım bir serbest atış kullanacak ve sonrasında oyuna kenardan başlayarak pozisyon sahipliğini sürdürmeye devam edecek.
* Koçlar, zaman kısıtlaması olmadan belirlenmiş olan 16 durumda challenge haklarını kullanabilecekler. Koçlar; oyun dışına çıkan toplar, çembere temaslar, yarım daire içerisinde çalınan fauller ve benzeri konularda yalnızca son bölümlerde değil, maçın istedikleri noktasında itirazda bulunabilecekler. Koçların challenge hakkı bir ile sınırlı kalmaya devam edecek.
* Maç saati dördüncü çeyreğin son iki dakikasını veya uzatma dakikalarını gösteriyorsa, koçlar bir faul ya da basket sonrası aldıkları molanın ardından topu oyuna sokacakları bölgeyi seçme hakkına sahip olacak. Takımlar bu senaryoda, topu tercihlerine göre ya ön sahadaki oyuna sokma bölgesinden ya da oyunun durduğu yere en yakın geri saha bölgesinden oyuna sokabilecekler.
* Son olarak, hakemler, oyuncuların ya da benchte oturan kişilerin sebep olduğu herhangi bir şiddet eylemi ya da potansiyel şiddet eylemi durumunda olayı gözden geçirmek için maçı durdurma yetkisine sahip olacak.
 
Domain - Hosting - Cloud

Yorumlar Okunma: 1967