Itoudis: Melih bizi farklı boyuta taşıdı - BasketFaul.com

Itoudis: Melih bizi farklı boyuta taşıdı

10-11-22 22:18
Fenerbahçe Beko Koçu Dimitris Itoudis, Kızılyıldız maçının ardından yayıncı kuruluşa açıklamalarda bulundu.

"Oyuncularımı tebrik ediyorum. Savunmada bir hamle yaptık, agresifliğimizi arttırdık. Böyle maçları tahmin etmeniz kolay değildir. Nedovic, Vildoza gibi yaratıcı oyuncuları kısıtlamak kolay değil. Euroleague böyle bir organizasyon, her maç zor. Takımımı ve rakibi tebrik ediyorum.
 
Melih kenardan geldi ve bizi farklı bir boyuta taşıdı. Booker ve Jekiri ile alakalı özel bir durum yok ama bugünkü maçın akışında savunmada bu oyuncuları kullanmayı tercih ettim." 
 
Itoudis basın toplansında ise şöyle konuştu:
“İlk baştaki savunma tavrımızı üçüncü çeyrekte değiştirmeyi başardık. Özellikle başta guardları durduramadık. Savunmamız hiç iyi değildi. Hücumda üçüncü çeyrekte sayı üretmeye başladık. Savunmadan gelen sayılar da oldu.  Bu şekilde maçı kazanmayı başardık. EuroLeague’de tüm takımlar iyidir, hiçbir maç kolay değildir. O yüzden bütün maçlar zor. Seviye yüksek, ritim yüksek. Milli takım, kulüp takımları… Yüksek tempo, sporcular için kolay değil. Savunma eforumuz biraz zayıftı ama yine de takımı tebrik ediyorum. Önemli anlarda çok önemli atışlar oldu. İkinci yarı Nigel Hayes-Davis ve Johnathan Motley ‘i  tamamen oynatmak zorunda kalmam biraz endişe vericiydi. Melih benchten geldi ve çok farklı boyut getirdi, skor üretti ve değişik şeyler kattı, bu akşam.

(Barcelona maçı) Aslında sorun son top olmamalı,  o ana nasıl gelindiğidir. Ondan önce olanlar daha önemli. Motley maçın genelinde iyiydi ve standardına göre oynadı. Basketbolu çok seviyor. Bu da çok büyük faydamıza.

Öncelikle Fenerbahçe Kulübü’ne teşekkür ediyorum. Kontratta olmamasına rağmen Başkanımız, Sertaç Bey, Maurizio Gherardini ve Derya… Hepsinin izin vermeleri çok güzel bir şey. Aynı zamanda Yunanistan Federasyonuna da teşekkür ediyorum.  Gidebilmemiz için özel uçak gönderiyorlar. Asistanlarımızın görevi çok büyük. Bazı oyunculara hiç koçluk yapmadım ilk defa birlikte çalışıyor olacağım ama yine de en iyi seviyede oynamaya çalışacağız. Buradaki en önemli şey FIBA ve EuroLeague’in ne istediği. En iyi oyunu, en iyi oyuncuları istiyorlarsa çok daha iyi iletişimde olmaları gerekiyor. Sanırım EuroLeague’de benim dışımda benzer durumda olan 4 antrenör var. Türkiye Basketbol Federasyonu lig maçlarını erteledi , milli takıma yardımcı olmak için ama Yunanistan’da bu gerçekleşmedi. Tüm baskı EuroLeague oyuncularına ve antrenörlerine karşı oluyor." 
Domain - Hosting - Cloud

Yorumlar Okunma: 1149