Efes'in tadı yok - BasketFaul.com

Efes'in tadı yok

10-11-22 23:36

İSTATİSTİK

Anadolu Efes kötü gidişini Real Madrid deplasmanında da sürdürdü ve karşılaşmadan 94-85 mağlup ayrıdı. Maç boyu rakibimizi geriden takip ederken farkı 15 sayıdan 2 sayıya kadar indirdiğimiz halde bir türlü öne geçemeyince mağlubiyet kaçınılmaz oldu. Kötü top kayıpları ve rakibe verilen sürekli hücum ribaundları ipimizi çeken detaylar oldu.

 
Karşılaşmaya hiç savunma yapmayarak başladık. Hemen hemen bütün çeyrek boyunca rakibi durdurmakta çok zorlanırken hücumda fena olmayınca fark açılmadı. Yine de ne savunma yapabilen ne de ribaund alabilen temsilcimiz rakibin 26 sayısına engel olamadı. İlk çeyrek sonunda 26-19 Real Madrid üstünlüğü bulunuyordu.
 
İkinci çeyreğe de aynı sıkıntılarla başladık. Rakip hücumlarına engel olamazken bir de top kayıpları eklenince fark açılmaya başladı. Zaman zaman geri dönüş şansı yakalasak da Real Madrid farkı açmaya devam etti. Son saniyede Llulll'un orta sahadan attığı üçlükle devre arasına Real MAdrid 54-43 önde girdi.
 
üçümncü çeyrekte çok daha toparlanmış bir Efes izledik. TV molasına kadar dengede giden oyuna müdahale eden Ergin Ataman'ın molasının ardından 8-0 seri yakalayarak oyuna geri döndük. 15 sayıdan fark 2 sayıya kadar indi. Yine de çeyrek sonunda tempo bulan Real Madrid son çeyreğe 69-63 önde gitti.
 
Hakemlerin iki tarafa da çok kolay fauller çaldığı maçın son çeyreğinde de bu değişmeyince iki taraf da hücumda etkili olmaya devam etti. Real Madrid'de Hezonja sorumluluk alırken Anadolu Efes tarafında Micic sonunda kendine geldi. Ama farklı oyunculardan katkı almaya başlayan Real Madrid üstünlüğünü korudu. Maçın sonlarında acemice fauller yapıp temsilcimizi sürekli faul çizgisine gönderse de Real Madrid hücumda hiç stop vermeyince karşılaşmadan 94-85 galip ayrılmayı bildi.
Öne çıkanlar...
Real Madrid: Adam Hanga 11 sayı, 4 ribaund, 6 asist, Gabriel Deck 13 sayı, 5 ribaund, 3 asist, Vincent Poirier 13 sayı, 5 ribaund, Sergio Llull 10 sayı, 1 ribaund, 5 asist, Guerschon Yabusele 11 sayı, 2 ribaund, 1 asist
Anadolu Efes: Will Clyburn 25 sayı (3/7 üçlük), 9 ribaund, 1 asist, Vasilije Micic 15 sayı (1/6 üçlük), 3 ribaund, 8 asist, Ante Zizic 17 sayı, 7 ribaund, 1 asist
Domain - Hosting - Cloud

Yorumlar Okunma: 981