Scariolo: İtalya'ya karşı oynamayı sevmiyorum - BasketFaul.com

Scariolo: İtalya'ya karşı oynamayı sevmiyorum

11-11-22 19:33
Yıllardır İspanya Milli Takımı’nı çalıştıran İtalyan koç Sergio Scariolo, bir kez daha kendi ülkesine karşı mücadele edecek. Bu karşılaşmanın öncesinde deneyimli çalıştırıcı, İspanyol AS gazetesine açıklamalar yaptı.

İtalya’ya karşı oynamayı sevmediğini söyleyen Scariolo, yine de konu basketbol olunca İtalyan kimliğini unuttuğunu ifade etti:

“Açık konuşmak gerekirse İtalya’ya karşı oynamayı sevmiyorum. Yine de konu basketbol olunca duygusallığı unutuyorum, bundan ziyade maça dair teknik detaylara odaklanıyorum. Milli takıma gelip üzerime İspanya tişörtünü geçirdiğim zaman ben artık İtalyan değil, İspanyolum. 

Milli marşlar okunduğunda ise kendimi biraz tuhaf hissediyorum ama sonrasında geçiyor. Sonuç olarak her ne kadar kendi ülkeniz de olsa sahada sizi paramparça etmeye çalışan bir rakibe karşı mücadele ediyorsunuz. Konu basketbol olunca İtalyan kimliğimi bir kenara bırakıyorum.”

FIBA Dünya Kupası Elemeleri’nin L grubunda yer alan İspanya, 5 galibiyet ve 1 yenilgiyle grubun zirvesinde bulunuyor. (Eurohoops) 

Domain - Hosting - Cloud

Yorumlar Okunma: 318