Gözümüzün pası silindi (Belçika'yı bozguna uğrattık) - BasketFaul.com

Gözümüzün pası silindi (Belçika'yı bozguna uğrattık)

11-11-22 22:53

İSTATİSTİK

2023 FIBA Dünya Kupası elemelerinde kalan maçlarının tamamını kazanarak gruptan çıkma şansı bulunan millilerimiz bu hedef doğrultusunda evinde maçta, Belçika'yı 86-52 mağlup etti. Tempolu oynadığı, ön sahaya çabuk geçtiği bölümlerde Belçika'yı sahadan silen takımımız her iki devreye de iyi başlayamasa da oyunun devamında bütün kontrolü eline geçirdi, farkı 20 sayının üzerine çıkardı. Belçika Milli Takımı'nda bu sezon Karşıyaka forması giyen Thomas Akyazılı da yer aldı.
Farkı 34 sayıya çıkaran millilerimiz asistte 21-12, top kaybından atılan sayılarda 26-2i bench sayılarında 44-22, boyalı alan sayılarında 36-20 üstünlük sağladı.

ilk 5'imiz: Scottie Wilbekin, Onuralp Bitim, Yiğitcan Saybir, Kenan Sipahi, Furkan Haltalı
Lecomte ve Bako ikilisiyle karşılaşmaya Belçika 6-0 ile başladı. Scottie Wilbekin'in oyuna ısınmasıyla arka arkaya üçlükleri kaydeden millilerimiz Belçika'ya 6-0 ile cevap vererek rakibine molayı aldırdı. Başlangıçtaki ritmini kaybeden Belçika, bu dakikalarda sert savunmamız karşısında doğru atışlar bulmakta zorlandı. İlk çeyreği Doğuş Özdemiroğlu'nun havadaki üçlüğü ile 23-13 ile kapattık. 
İkinci çeyreğin başlarında Belçika ivme kazanmakta iken kaptan Melih Mahmutoğlu'nun üçlükleri ile millilerimiz rakibinin hevesini yarım bıraktı. Hücumdaki ritmimizin yanı sıra savunmada da rakibine potayı kapatan, çok iyi yardımlaşan millilerimiz farklı üstünlüğü bırakmadı ve farkı 22 sayıya kadar açtığı ilk yarıyı 43-27 üstünlükle tamamladı. 
İlk yarıda Türkiye üç sayı çizgisinde 6/13 isabet kaydederken Belçika 2/11'de kaldı. Sadık Emir Kabaca ve Belçika'da İsmael Bako 12'şer sayıyla ilk yarıyı çift hanede tamamladı.
Üçüncü çeyreğe Belçika 8-0 ile başladı. Farkın tek haneye gerilediği bu dakikalarda millilerimiz karşılık veremedi, ilk sayılarımızı 4 dakika sonra çizgiden kaydettik. İlk saha içi isabetimiz 6 dakikanın ardından Kenan Sipahi'nin turnikesiyle geldi, devamında Melih Mahmutoğlu'nun yaktığı kıvılcımı sürdüren millilerimiz yeniden agresif kimliğine bürünerek farkı açtı ve son periyoda 60-40 önde girdi. 
Son çeyrekte sahneye yeniden Onuralp Bitim çıktı. Üst üste 9 sayı kaydeden Bitim, gösterdiği bu performansla farkı 24'e kadar çıkardı (71-45). Onuralp'in harika performansıyla bu dakikaları rahat geçiren millilerimiz farkı açmaya devam etti. Karşılaşmadan Türkiye 86-52  galibiyetle ayrıldı.

Öne çıkanlar...
Türkiye: Onuralp Bitim 19 sayı, 6 ribaund, 5 asist, Yiğitcan saybir 13 sayı, 4 ribaund, Sadik Emir Kabaca 14 sayı, 4 ribaund, 1 asist, Melih Mahmutoglu 10 sayı (3/5 üçlük), 1 ribaund, 3 asist, Doğuş Özdemiroğlu 13 sayı, 3 ribaund, 3 asist
Belçika: Ismael Bako 17 sayı, 5 ribaund
Domain - Hosting - Cloud

Yorumlar Okunma: 1350