Partizan'dan Sırplar'a özel! - BasketFaul.com

Partizan'dan Sırplar'a özel!

12-11-22 12:59
Partizan, Sırp oyuncularını ülkenin milli takımı için serbest bırakmasına rağmen, kadrodaki diğer ülke oyuncuları için bu ayrıcalığı sağlamadı.

Danilo Andjusic ve Uros Trifunovic şu anda Sırp milli takımındayken, Yam Madar ve Ioannis Papapetrou'nun ülkelerini temsil etmek için EuroLeague kulübünden ayrılmasına izin verilmedi.

Yunanistan Milli Takımlarının Mrnajeri Dimos Dikoudis, Yunanistan Basketbol Federasyonu'nun konuyla ilgili olarak hem FIBA ​​hem de Sırbistan Basketbol Federasyonu'na resmi şikayette bulunduğunu duyurdu.

Dikoudis, bugün Letonya ile oynanacak 2023 FIBA ​​Dünya Kupası Elemeleri maçından önce maç öncesi bir röportaj sırasında kararı kamuoyuna açıkladı.

Yunan yetkili, "Sırp Federasyonu'nun bu tutumu yanlış olduğu için hem Sırbistan Federasyonu'na hem de FIBA'ya resmi şikayette bulunduk. Bu haksız rekabettir ve protesto etmeliyiz." dedi.

Akşamın ilerleyen saatlerinde Partizan'ın başkanı Ostoja Mijailoviç iddialara Twitter'dan yanıt verdi.

"Sadece sakatlıklar diğer ülkelerin oyuncularını serbest bırakmamızı engelledi. Pire'de minimum sayıda oyuncuyla oynadık ve Sırbistan Dünya Kupası'na giderse yenilgi daha az can yakacak" 

 

Domain - Hosting - Cloud

Yorumlar Okunma: 1094