Pesic: Ataman'a cevap vermeyeceğim - BasketFaul.com

Pesic: Ataman'a cevap vermeyeceğim

15-11-22 13:30
Sırbistan'ın Türkiye’yi 77-76 mağlup ederek Dünya Kupası biletini aldığı maçın ardından koç Svetislav Pesic açıklamalar yaptı.

Pesic, Ergin Ataman ile yaşadıkları tartışmayla ilgili soruya, “Ataman’a cevap vermeyeceğim. Bu tarz şeyler oyunun bir parçası. O kazansaydı hayal kırıklığına uğramazdım. Kaybettiler, bizim için güçlü bir rakibe karşı güçlü ve sağlam bir maçtı. Onlar için karar niteliğinde bir maç olduğunu biliyorduk. Kazanmaları gerekiyordu, skor belli oldu ve onlar için problem de bu.” yanıtını verdi.

Pesic, ayrıca son hücumda Scottie Wilbekin’e yapılan savunmayı ve maç sonunu değerlendirdi:
“En önemlisi kazanmış olmamız. Son 12 saniyede yaptığımız savunma özgüvenimiz ve her şeyi yapabileceğimizi görmemiz açısından gelecek için de önemli. Savunma için hem efor hem bilgi gerekir. Biz bunu ustalıkla yaptık. Wilbekin köşeye gitti, aklı ve ruhu nerede bilmiyordu. Önemli bir galibiyet elde ettik.

Son 12 saniyede faul yaparak kaderimizi kendi ellerimize almayı düşündüm. Sahada kısa bir 5 vardı, bu yüzden Ristic yerine Mitrovic’i yolladım. Risk her zaman vardır, risk almadan galibiyet ve başarı gelmez. Çok iyi savunmacılarımız olduğu için büyük bir risk olduğunu düşünmüyorum. Lucic son saniyelerde Wilbekin’i savunurken mükemmeldi.” (Eurohoops) 

Domain - Hosting - Cloud

Yorumlar Okunma: 2877