Oğlunu ve damadını takaslayan koç olmanın zorlukları - BasketFaul.com

Oğlunu ve damadını takaslayan koç olmanın zorlukları

17-11-22 13:14
Philadelphia 76ers baş antrenörü Doc Rivers, oğlu Austin Rivers ve damadı Seth Curry hakkında konuştu “NBA’de oğluna ve damadına koçluk yapan ve ikisini de takas eden tek antrenörüm.” dedi.
Rivers, oğlu Austin’e koçluk yapmak istemediğini belirtip, "Eğer NBA’de oğluna koçluk yapmak istiyorsan, oğlunun takımdaki en iyi veya en kötü oyuncu olması lazım. Ortada bir yerlerde olması işini zorlaştırıyor. Çünkü rotasyonda bir arkadaki oyuncu, oğlunun önünde olması gerektiğini düşünüyor ve kayırmacılık yaptığını düşünebiliyor. Zaten Austin de benim olduğum takıma gelmek istemiyordu ama LA Clippers'ta birlikte çalıştık, sonra da takasladık.” diye konuştu.
Doc Rivers, Philadelphia Sixers‘ta damadı Seth Curry ile çalışma fırsatı buldu. Seth Curry, Rivers yönetiminde kariyerinin en iyi performanslarından birini sergiledi (15.0 sayı, 4.0 asist, 3.4 ribaund). Fakat Seth'in kayınpederi ile macerası uzun sürmedi. Philadelphia Sixers, Seth Curry’i James Harden-Ben Simmons takasında Brooklyn Nets‘e gönderdi.

“Seth’in takası yapılırken kızımla uğraşmak zorunda kaldım… İki küçük bebeği vardı. Bu tamamen farklı bir şey. Takastan bir gece önce ortaya söylentiler çıktığı için kızımdan bir telefon aldım. Bana, ‘Dinle! Bunu yapacak mısın, yapmayacak mısın?! Ben senin kızınım’ dedi. Zor bir konuşmaydı.” (Eurohoops) 

Domain - Hosting - Cloud

Yorumlar Okunma: 2084