Bornova 5 maç sonra galip - BasketFaul.com

Bornova 5 maç sonra galip

18-11-22 20:20

İSTATİSTİK

Misli.com TBL 7. hafta açılış mücadelesinde Bornova Bld Karşıyaka 5 maçlık mağlubiyet serisini noktalayarak Antalya Güneşi'ni 99-87 mağlup etti.

Yayın gerisinden iyi başlayan Antalya ilk dakikalardan öne geçti. Geçiş hücumlarından sayıyla dönen Bornova kısa sürede rakibine yetişmesini bildi. Huffman ve Efe Sarıca ile bu dakikalarda etkili olan Bornova'da son bölümde Slater'den gelen üst üste üçlükler geldi. Alican Güney ile cevap veren Antalya rakibine yetişti. Ancak ilk çeyreği Bornova 25-24 ile geçti. 

İkinci çeyreğe Bornova 9-0 ile başladı. Rakibinin bu tempolu başlangıcına cevap vermekte zorlanan Antalya skorun gerisinde kaldı. Farkı 10' kadar çıkaran Bornova ilk devreyi 54-44 ile geçti.

Üçüncü çeyrek karşılıklı basketlerle başladı. Devamında Slater'dan gelen ekstra katkılarla Bornova farklı üstünlüğünü korumaya devam etti. Basit top kayıpları yapan Antalya, bu dakikalarda sadece Marshall ile skor bulabildi. Üçüncü çeyrek Bornova'nın 72-61 üstünlüğüyle geçildi.

Farklı üstünlüğü son çeyrekte de koruyan Bornova, karşılaşmadan 99-87 galibiyetle ayrıldı. Karşılaşmanın bitimine 7 saniye kala Bornova Bld Karşıyaka başantrenörü Deniz Atak hakeme itirazı sonucu ikinci teknik faulünü alarak oyundan diskalifiye edildi.

Öne çıkanlar...
Bornova Bld Karşıyaka: Colin Slater 22 sayı 11 asist, Brandon Huffman 19 sayı 8 ribaund, Efe Sarıca 17 sayı 4 ribaund, Demircan Demir 16 sayı 4 asist

 Antalya Güneşi: TJ Crockett 21 sayı, Adnan Kapucu 20 sayı, Yunus Çankaya 17 sayı 10 asist, Tyere Marshall 14 sayı 5 ribaund

Domain - Hosting - Cloud

Yorumlar Okunma: 617