Darüşşafaka'dan yeniden "Doğuş" (22 sayıdan geri geldiler) - BasketFaul.com

Darüşşafaka'dan yeniden "Doğuş" (22 sayıdan geri geldiler)

18-11-22 20:22

İSTATİSTİK
İki eğitim kurumunun derbisinde kazanan taraf 76-69 skoruyla Darüşşafaka oldu. Darüşşafaka Koçu Selçuk Ernak üçüncü çeyrekte üst üste iki teknik faul alarak diskalifiye edildi. Maç içinde 22 sayı geriye düşen Darüşşafaka müthiş bir son çeyrek oynayarak Doğuş'un önderliğinde maçı kazandı. Bahçeşehir Koleji'nde Jamar Smith sakatlığı sebebile forma giyemedi. Maçın ilk çereğinde Daçka tam 7 üçlük isabeti bulmayı başardı. Doğuş Özdemiroğlu maçın karar anlarında iki çok uzak üçlük isabeti bulde karar topunda da topu çalarak maçı takımına kazandırdı.


Karşılaşmaya şut idmanından bile daha iyi şut sokarak başladı Bahçeşehir Koleji. Hemen herkes şut sokarken topu da iyi dolaştıran deplasman ekibi üstünlüğü çok erken yakaladı. Şoku bir türlü atlatamayan Daçka rakibinin 20 sayı ile öne geçmesine engel olamadı. TV molası sonrası en azından sayı üretmeye başlayan Daçka farkı biraz eritti. 29-12 ilk çeyreği Bahçeşehir Koleji önde bitirdi.

İkinci çeyrekte çok daha iyi bir Daçka izledik. Rakibinin dış atışlarına engel olmayı başaran ev sahibi ekip tam istediği hücumları yapamasa da oyun dengeye geldi. Skor üstünlüğüne yaslanan Bahçeşehir hücumda sıkıntılar yaşamaya başladı. Devre arasına gidilirken 42-32 Bahçeşehir koleji üstünlüğü devam ediyordu. 

Üçüncü çeyrek başında iki taraf da şut sokmakta çok zorlandı. İlk 8 dakika üçlük isabeti olmayan çeyrekte skor da kısır kaldı. Daçka kötü başladığı çeyrekte oyunun gidişatını değiştirebilmek için alternatif beşlere geçti. Çalınan bir top sonrası hızlı hücumda basketfaul olduğunu düşünen Selçuk Ernak sahaya girerek itiraz edince teknik faul aldı. İtirazlarına ateşli şekilde devam edince de ikinci teknik faulünü alarak diskalifiye edildi. Diskalifiye sonrası kendine gelen taraf Daçka oldu ama fark yine çift hanelerde kaldı. Son çeyreğe girilirken farkı koruyan Bahçeşehir 58-48 üstünlükle karar periyoduna gitti.

Son çeyrekte Daçka geri dönüşün ateşini Markel Starks yaktı. Maç boyu çok suskun gözüken Starks çeyreğe iyi başlayınca takım da ona katıldı. Tam saha baskıyla rakibini şaşırtan ve rakibinin yorgunluğundan faydalanan Daçka adım adım geri geldi. Bahçeşehir mola  da alsa kanamayı durduramayınca rakibine yakalandı. Kartal'ın da tıkanmasıyla beraber kontrol tamamen Daçka'ya geçti. Maç dengeye geldiğinde ise Doğuş'un Stephen Curry'vari üçlükleri maçı Daçka'ya taşıdı. Doğuş zafer purosunu da son topu çalarak yaktı ve galibiyeti 76-69 skoruyla Daçka'ya getirdi.

 

 
Domain - Hosting - Cloud

Yorumlar Okunma: 1842