Fenerbahçe'nin 100'ü gülüyor! - BasketFaul.com

Fenerbahçe'nin 100'ü gülüyor!

18-11-22 22:30

İSTATİSTİK
Fenerbahçe evinde ağırladığı Panathinaikos engelini güle oynaya 107-77 skoruyla geçti. İlk çeyrek hariç rakibimizi yaklaştırmazken muhteşem hücum etti Fenerbahçe. Calathes zaman zaman Magic Johnson'ı hatırlatan paslar verirken takım halinde iyi oynayan oynadığı oyundan da keyif alan harika bir Fenerbahçe izledik. Carsen Edwards süre rekabeti için elinden geleni yaparken çaldığı toplarla her şeyini ortaya koyacağı mesajını yine verdi. Panathinaikos maç boyunca neredeyse hiç savunma yapmazken ilk çeyrekteki patlama hariç hücumda da pek iyi gözükmediler. İlk yarıda sakatlandığı belirtilen Dyshawn Pierre ikinci devre forma giymedi.


Öne Çıkanlar:
Fenerbahçe; Wilbekin 19 sayı, Nigel Hayes Davis 16 sayı, Carsen Edwards 14 sayı. 9 oyuncu 6 ve üstü sayı üretti.
Pana; Dwayne Bacon 20 sayı, Papagiannis 12 sayı, Wolters 11 sayı.

İlk çeyrek biraz beklentilerin dışındaydı. Pana'nın olağanüstü hücum performansı ufak bir şok etkisi yaratırken temsilcimiz kolay toparlandı. Karşılıklı hücum resitali şeklinde geçen çeyreğin son kısmında ağırlığımızı koysak da ilk çeyreği Pana 25-22 üstün tamamladı.

İkinci çeyrek ağır siklet boksörü gibiydik. Rakibi abandone eden bir performans sergilerken Pana neye uğradığını şaşırdı. Tam 33 sayı ürettiğimiz çeyrekte her şeyi doğru yaptık. Ekstra top çalmalar ve efor gösteren temsilcimiz topu da müthiş paylaştı. Devre arasına gidildiğinde 55-40 skoruyla üstünlüğümüz vardı.

Üçüncü çeyrekte fişi çekmek için sahaya gelmiş giibydik. Çok iyi savunma yaparken pota altını bloklarla adeta kararttık. Wilbekin'in üçlükleri ile farkı açmaya başlarken Booker da çok etkili oldu. Oyunun iki  tarafında da çok zorlanan Panathinaikos kimseden istediği katkıyı alamayınca fark 20'lere çıktı. Son çeyreğe 78-55 önde girdik.
 
Son çeyreğe de müthiş başlayıp maçı sadece skoru için oynanacak noktaya getirdik. Şehmus ve Edwards da bu çeyrekte tüm becerilerini sergilerken temsilcimiz karşılaşmadan 107-77 gibi müthiş bir skorla galip ayrıldı.
Domain - Hosting - Cloud

Yorumlar Okunma: 1149