Zalgiris evinde kayıpsız - BasketFaul.com

Zalgiris evinde kayıpsız

18-11-22 22:59

İSTATİSTİK

THY Eurolegaue 8. haftasında Zalgiris Kaunas, Milano'yu konuk etti ve baştan sona önde olduğu karşılaşmadan 71-62 galibiyetle ayrıldı. Zalgiris'te Keenan Evans 23 sayı ile maçın adamı olurken Milano'da ise Mitrou-Long 19 sayı ile öne çıktı. 

Zalgiris karşılaşmaya 7-0 ile başladı. DeShawn Thomas ve Kevin Pangos ile kötü başlangıcı geride bırakan Milano rakibine yetişti. Son bölümde Laurynas Birutis ile farkı tekrar açan Zalgiris ilk çeyreği 16-11 ile geçti.
İkinci çeyreğe Milano üst üste üç sayı çizgisinden kayıplarla başladı. Nicolo Melli ile devamında boyalı alanı iyi kullanan Milano rakibine yakın olmayı sürdürdü. Ancak 7-0 seri yakalayan Zalgiris farkı çift haneye çıkardı ve ikinci çeyreği 34-24 ile tamamladı.

Üçüncü çeyrekte de tempolu oyununu sürdüren Zalgiris formsuz rakibi karşısında yakaladığı seriyle farklı üstünlüğü korumaya devam etti. Son bölüme kadar hücumda sessiz kalan Milano son bölümdeki üst üste üçlüklerle maçın içinde kalmayı sürdürdü. Üçüncü çeyrek 49-39 Zalgiris'in üstünlüğüyle geçildi.
Son çeyrekte iyi bir geri dönüş yakalayan Milano 10-3 ile maça tekrar ortak oldu (49-53) Butkevicius'un üst üste sayılarıyla cevap veren Zalgiris farkı tekrar açmasını bildi. Kalan dakikalarda da önde olmayı sürdüren ev sahibi ekip karşılaşmadan 71-62 galibiyetle ayrıldı. 

Domain - Hosting - Cloud

Yorumlar Okunma: 382