İtoudis: Ergin ve Saras'la konuşacağım - BasketFaul.com

İtoudis: Ergin ve Saras'la konuşacağım

18-11-22 23:15

THY Euroleague 8. haftasında 7. galibiyetini Panathinaikos karşısında alan Fenerbahçe'de başantrenör İtoudis maç sonunda şu açıklamalarda bulundu:

"Evet, bugüne dair her şey harika gözüküyor. İlk çeyrekte inişli çıkışlı bir oyun ortaya koyduk ama bugün ne kadar derinlikli bir kadroya sahip olduğumuzu gösterdik. Yedekten oyuna dahil edip değerli katkılar alabileceğimiz oyuncularımız var. Bugün en iyi oyuncularımızdan Johnathan Motley faul problemine girdi ve sadece 13 dakika süre aldı ama bizim için her şey tek bir oyuncudan ibaret değil. Panathinaikos‘a büyük saygı duyuyoruz, hücum kısmında çok önemli oyuncuları var ve biz de rakibimizi elimizden geldiğince durdurmaya çalıştık. Özellikle geçiş hücumlarından buldukları sayıları sınırladık.

Tüm oyuncuların katkı vermeye başlaması tek gecede olabilecek bir iş değil. Örnek vermek gerekirse Melih Mahmutoğlu şu anki form durumuna bir anda gelmedi. Aynı şey Carsen Edwards için de geçerli, kendisi çok büyük bir potansiyele sahip. Onun en büyük artılarından biri de takımın bir parçası olduğunu bilmesi. Bizim için her şey tek bir oyuncudan ibaret değil, biz bir takımız. Kızılyıldız maçında Carsen hiç süre almadı ama bir sonraki maçta oynayabileceğini biliyordu, ayrıca antrenmandaki performansı da harikaydı. Bu kendisi için çok önemli bir artı. Süre almadığı bir maçtan sonra bile antrenmana yüksek efor seviyesiyle devam etmesi çok önemli.”

EuroLeague Koçlar Birliği Başkanı olan Dimitris Itoudis; Ataman-Jasikevicius gerginliğine de değindi:
"Öncelikle EuroLeague Koçlar Birliği’nin varlığından dolayı çok mutlu olduğumu söylemek istiyorum. Bu yıl aramıza EuroCup koçları ve EuroLeague koçlarının ekibindeki antrenörlerden bazıları da katıldı. Öncelikli hedefimiz iyice yayılarak Avrupa’daki tüm koçların aramıza katılmalarını sağlamak. Sonrasında ise başta Asya kıtası olmak üzere farklı coğrafyalara yayılmak istiyoruz. Bu süreçte Avrupa’daki harika başantrenörlerle iş birliği içerisinde olduğumuz için çok mutluyum.
Henüz Ergin (Ataman) ve Saras’la (Jasikevicius) konuya dair konuşup durumu analiz edebilme fırsatını bulamadım. Elbette en kısa süre içerisinde kendileriyle görüşüp konu hakkında daha fazla bilgi sahibi olmaya çalışacağım. Biz yetişkin insanlarız ve her birimiz köklü kulüplerde çalışıyoruz. En kısa süre içerisinde bu konuyu kendi içimizde görüşüp ilişkilerimizi kuvvetlendirmeye çalışacağız. İnsanların bu spordaki duygusallık faktörünü unutmamaları lazım. Olaya şahit olmadım ve neler yaşandığına dair detaylı bir bilgim yok, konuya dair daha fazla bilgi sahibi olmaya çalışacağım.”

(Eurohoops)

 

Domain - Hosting - Cloud

Yorumlar Okunma: 2219