Partizan playoff aşkına - BasketFaul.com

Partizan playoff aşkına

19-11-22 00:07

İSTATİSTİK
Partizan evinde Maccabi'yi 96-88 yenerek 4. galibiyetini aldı ve rakibiyle galibiyet sayılarını eşitledi. Evinde üst üste 3. galibiyetini alan Partizan son maçta yaşadığı büyük hezimeti de taraftarlarına unutturmuş oldu. Her çeyrek en az 20 sayı üreten Partizan İspanya'da geçireceği zorlu çift maç haftası öncesi moral bulmuş oldu. Maccabi tarafında ise savunma yine sos vermeye devam etti. Maccabi üçüncü deplasman maçından da mağlubiyet ile ayrıldı.


İlk çeyrek ekstra sokan Maccabi 26-22 üstünlük yakaladıktan sonra kalan 3 çeyrekte de kazanan taraf Partizan oldu. Maç boyu iki taraf da çok iyi şut atarken Partizan yine ilginç kısa beşlerle sahada kalarak rakibini şaşırttı.

Partizan'da sakatlıktan dönen Smailagic sadece 4.44 sahada kalıp tam 9 sayı üretmeyi başarırken, eski Fenerbahçeli Nunnally 6 sayıyla oynadı. Takımın en skorerleri ise 21 sayıyla oynayan Dante Exum ve Zach Leday oldu. Matthias Lessort 16 sayısının yanı sıra tam 7 hücum ribaunduyla pota altını domine etti.

Maccabi'de en skorer isim Wade Baldwin 23 sayıyla olurken, eski Galatasaraylı Alex Poythress 16 sayıyla eski Daçka ve Karşıyaka'lı Bonzie Colson 17 sayıyla oynadı.

 

 
Domain - Hosting - Cloud

Yorumlar Okunma: 740