Telekom, Karşıyaka'ya geçit vermedi - BasketFaul.com

Telekom, Karşıyaka'ya geçit vermedi

19-11-22 17:20

İSTATİSTİK

Türkiye Sigorta Basketbol Süper Ligi 7. haftasında Türk Telekom baştan sona çekişmeli geçen maçta Pınar Karşıyaka'yı 92-83 yendi.

Dengeli başlayan karşılaşmada TV molasına 6-5 Pınar Karşıyaka üstünlüğü ile geçildi. Bouteille ve Tony Taylor'ın yayın gerisinden bulduğu isabetlerle Telekom mola dönüşü skor üstünlüğünü eline aldı. Bu dakikalarda Vittorio Brown ile üst üste üç üçlük kaydeden Karşıyaka tekrar öne geçti. İlk çeyrek 20-16 Pınar Karşıyaka üstünlüğü ile sona erdi.

İkinci çeyreğe 9-0 ile başlayan Telekom üstünlüğü tekrar eline aldı. Geçiş hücumlarından kritik sayılarla dönen Karşıyaka bir kez daha üstünlüğü eline almasını bildi. Telekom'un 8-3 ile cevap vermesiyle üstünlük bir kez daha el değiştirdi. Kalan dakikalarda da çekişmenin devam ettiği ilk yarı 44-43 Karşıyaka'nın 1 sayılık üstünlüğüyle geçildi.

Üçüncü çeyreğe daha iyi savunmayla başlayan Telekom yakaladığı seriyle tekrar farkı açtı. Yine Vittorio Brown'un üçlüklerle takımının imdadına yetişerek skora denge getirdi (53-53). Bu dakikalarda savunmayı yukarı çeken Telekom pota altını çok iyi korudu. Kaptan Semih Erden'in smacıyla son bölümde tekrar üstünlüğü Telekom eline aldı ve üçüncü çeyreği de 66-63 ile noktaladı.

Son çeyreğe Erkan Yılmaz'la çok iyi başlayan Telekom farkı da 6'ya kadar açtı. Savunmada da müthiş iş çıkaran Erkan rakibine erken bir mola aldırdı. Jaylon Brown ve Vittorio Brown ile rakibine Karşıyaka hızlı bir cevap verse de ritmi yakalayan Telekom üstünlüğü rakibine kaptırmadı. 1 dakika kala Karşıyaka farkı 2'ye çekti (83-85). 33 saniye kala Sestina ile üçlüğü kaydeden Telekom fişi çekti ve karşılaşmanın da 92-83 galibi oldu.

Öne çıkanlar...
Türk Telekom: Tyrique Jones 15 sayı, Axel Bouitelle 14 sayı, Nathan Sestina 14 sayı, Erkan Yılmaz 12 sayı
Pınar Karşıyaka: Vittirio Brown 24 sayı, Errick McCollum 19 sayı 8 asist, Jaylon Brown 16 sayı

Domain - Hosting - Cloud

Yorumlar Okunma: 1023