Anadolu Efes zor da olsa kazandı - BasketFaul.com

Anadolu Efes zor da olsa kazandı

19-11-22 19:54

İSTATİSTİK

Anadolu Efes evinde Ayos Konyaspor'u beklenenden çok zorlanarak 88-83 yenmeyi başardı. Maça fırtına gibi giren Konyaspor'da Alex Perez'in eksikliği çeyrekler ilerledikçe yorgunluk yarattı ve mağlubiyet kaçınılmaz oldu. Anadolu Efes geniş rotasyon kullanarak çift maç haftası öncesinde yorgunluk ve sakatlıklardan uzak durmaya çalıştı. İki takım toplam 13 top kaybı yaparak gerçekten dikkat çekici bir istatistiğe imza attı.


Öne Çıkanlar: Anadolu Efes; Clyburn 21 sayı 6 ribaund 3 asist, Beaubois 19 sayı 3 asist 3 blok Pleiss 17 sayı 8 ribaund ve Vasilije Micic 14 sayı 6 ribaund 6 asist.

Ayos Konyaspor; Rasheed Sulaimon 23 sayı 11 asist 4 ribaund 3 üçlük, Roko Badzim 15 sayı, Jordan Morgan 15 sayı, Murat Göktaş 9 sayı


İlk çeyrek Konyaspor'un basketbol resitaliyle geçti. Dış atışlarda inanılmaz bir yüzde yakalayan Konya temsilcisi skorda da kendini bir anda önde buldu. Rotasyona da erken giren Konya Sulaimon'un müthiş oyunuyla skoru korumaya devam etti. Efes ise boş atışları ve serbest atışları değerlendiremeyince ilk çeyrek 28-23 Konyaspor lehine sonuçlandı. 

İkinci çeyrekte kendini bulan bir Anadolu Efes izledik. Rakibin dış atış yüzdesinin düşmesiyle hem oyun hem skor üstünlüğü Anadolu Efes'e geçti. 8-3'lük başlangıcın ardından çeyrek sonunu da 12-2 kapatan Anadolu Efes devre arasına 45-39 önde gitti.

Üçüncü çeyrekte pes etmeyeceğini gösteren bir Konyaspor izledik. Sulaimon adeta maçı domine ederken bazı kolay top kayıpları olmasa maç çok farklı yerlere gidebilirdi. Troy Sav'ın ekstra katıları dikkat çekerken Efes 5 yabancılı rotasyona dönmek zorunda kaldı. Son çeyreğe 65-62 Efes üstülnüğüyle gidildi. 

Son çeyrekte ilk ik idakikada gelen 9-0'lık Efes serisi maç artık bitti dedirtti. Fakat Sulaimon yine pes etmedi. Dış atışlarda istediği basketleri bulamasa da Konyaspor potaya giderek fark yarattı. Micic ve Beaubois ufak sakatlıklar geçirirken Efes ritmini maç sonunda tekrar yakaladı. Son bölümde yakalanan 5-0'lık bir seri gelince son 1 dakikaya sadece 5 sayı farkla girildi. Ama Badzim'in uzak atışı isabet getirmeyince maç sonuçlandı. Karşılaşmadan Anadolu Efes 88-83 galip ayrıldı.
Domain - Hosting - Cloud

Yorumlar Okunma: 1312