Müthiş maç Galatasaray'ın - BasketFaul.com

Müthiş maç Galatasaray'ın

19-11-22 22:45

İSTATİSTİK
Galatasaray Nef deplasmanda Frutti Extra Bursaspor'u 93-88 yenmeyi başardı. Sezonun yoğunluğu en yüksek maçlarından biri oynanırken play-off 5. maç havası hissedildi. Tribünler yine hıncahınç dolu gözükürken iki tarafın da konsantrasyonu gerçekten etkileyiciydi. İki takımın oyuncuları arasında defalarca gerginlik yaşanırken iki takımın benchleri arasında da zaman zaman atışmalar yaşandı.

Karşılaşma dolu tribünler önünde inanılmaz bir yoğunluk ile başladı. İki takımın da temaslı oynaması üzerine Galatasaray'ın iyi başlangıcı maçı bambaşka bir gerginlik seviyesine çıkardı. Çeyreğin bitimine 48 saniye kala Bursaspor hızlı hücumunun ardından saha karıştı. Galatasaray koçu ile Bursaspor Genel Menajeri arasında ve Enes Berkay ile Muhaymin Mustafa arasında yaşanan gerginlikler sonrası oyun uzunca bir süre durdu. Bir taraftarın hakeme küfretmesi üzerine kendisi polisler tarafından salon dışına çıkarıldı. İnanılmaz bir tempoda oynanan ilk çeyrek sonunda 29-23 Galatasaray üstünlüğü vardı. 

İkinci çeyrekte de müthiş basketbol devam etti. İki takımın da ekstra konsantre oynaması faul sayılarını yukarı çıkarırken oyuncular arasında sürekli gerginlikler çıktı. Bursaspor uzunlarının faul sıkıntısına girmesiyle  beraber Galatasaray pota altını etkili kullandı. Tempo arttırdığı zamanlarda ise Bursaspor oyunu kontrol etti. Devre arasına gidilirken Galatasaray'ın 50-45 üstünlüğü bulunuyordu.

Üçüncü çeyreğe 8-2 ile griren Bursaspor öne geçmeyi başardı. Mola alan Galatasaray dönüşte neleri doğru yaptığını hatırlayınca yeniden skor üstünlüğünü eline aldı. Topu dolaştırıp boş üçlükler bulan Galatasaray'a karşı tempoyu arttırdığında sonuç alan Bursaspor sürekli koşmaya çalıştı. Mahir ile Onuralp arasındaki gerginlik sonucunda Onuralp kasti faulle cezalandırıldı. Çeyreğin sonunu müthiş oynayan Galatasaray son çeyreğe de 74-65 üstün gitti.

Son çeyrekte iki takımın da savunmaları sertleşti. Hem faullerle hem fiziksel temaslarla iki taraf da sertlik seviyesini yukarı çıkardı. Sadık Emir'in üçlüğü Bursa molasını getirirken dönüşte gelen 6-0'lık seri bu sefer Galatasaray'ı molaya götürdü. Needham'ın inanılmaz acemice faulü ile 4 dakika kala oyundışı kalması Bursaspor için kötü haber oldu. İki tarafın da elinin titrediği anlarda önce Onuralp müthiş bir üçlük yollarken Sadık ve Mcgee'nin üçlük cevapları molayı aldırdı. Mola dönüşünde Mcgee bir müthiş üçlük daha sokunca fark 9 sayıya çıktı. Hakemler tarafından izlenen bir pozisyonun ardından Galatasaray bir anda ritm kaybetti. 25 saniyede 5-0 seri yakalayan Bursaspor Dzudzinski ile maçı ortaya getirme şansını değerlendiremedi. Karşılaşmadan Galatasaray 93-88 galip ayrıldı.
Domain - Hosting - Cloud

Yorumlar Okunma: 2061