Cedi Osman: Ne olursa olsun hazır olmalıyım - BasketFaul.com

Cedi Osman: Ne olursa olsun hazır olmalıyım

21-11-22 12:50
Cleveland Cavaliers, Miami Heat‘i 113-87 yenerken Cedi Osman 37 dakikada 20 sayı, 12 ribaund, 3 asist ile sahanın en iyileri arasında yer aldı. Zaman zaman süresi düşen Cedi Osman maçın ardından soruları yanıtladı:

“İstikrarlı olmaya çalışıyorum. Ne zaman ihtiyaç olursa takım için elimden geleni yapacağım. Bu akşam bunu yapabildiğim için mutluyum, umarım her gece böyle olur. Bana ihtiyaç olan her an hazır olacağım. Sahaya her çıkışımda birinin bana ‘Gir ve en iyini sergile’ demesi gerekmiyor çünkü her zaman en iyimi sergiliyorum.”

Sadece kendi ritmimi yakalamaya, doğru şeyi yapmaya çalıştım. Ribaundlar için daha agresif oldum diyebilirim, hücum ribaundlarına girdim. Bu gece %37 ile üçlük attık. Normalde bu gece attığımızdan daha fazla atarız, ben de sadece agresif olmaya, hücum ribaundlarına girmeye ve maçın içine girmeye çalıştım.”

Cedi, takımın Charlotte Hornets‘i yendiği mücadelede süre almamıştı. Heat‘e karşı ise uzun dakikalar sahada kaldı ve harika bir performans sergiledi. Temsilcimiz, tüm etkenlere rağmen mantalitesini nasıl koruduğunu açıkladı:

“Parkeye çıktığım her an hazır olmaya çalışıyorum. Benim ismim söylendiğinde takıma elimden geleni yapmam gerektiğini biliyorum. Takıma enerji getirdiğimde yardımcı olduğumu biliyorum. Ne olursa olsun hazır kalmalıyım. Bunun için de pozitif oluyorum. Kontrol edebileceğim tek şey bu. Kendim hakkında pozitif düşünmeli ve her gün daha iyi olmak için çalışmalıyım.” 

Domain - Hosting - Cloud

Yorumlar Okunma: 596