Bahçeşehirliler Dünya Çocuk Hakları Günü'nü kutladı - BasketFaul.com

Bahçeşehirliler Dünya Çocuk Hakları Günü'nü kutladı

21-11-22 16:11
Ülkemizi FIBA Basketbol Şampiyonlar Ligi’nde de temsil eden Bahçeşehir Koleji Basketbol Takımı, sosyal sorumluluk projelerine devam ediyor. Kırmızı Ejderhaların formasını giyen Berkay Candan, Görkem Doğan ve Kasey Shepherd; 20 Kasım Dünya Çocuk Hakları Günü kapsamında İstanbul’un Sancaktepe ilçesinde yer alan Cengiz Topel İlköğretim Okulu’nu ziyaret ederek öğrencilerle buluştu ve hediye takdiminde bulundu.

Önceki sezonlarda Mardin ve Erzurum gibi Türkiye’nin farklı şehirlerine giderek çocuk ve genç yaştaki öğrencilere basketbol sevgisini aşılamaya çalışan Bahçeşehir Koleji, projenin İstanbul ayağını gerçekleştirdi. Sancaktepe’de bulunan Cengiz Topel İlköğretim Okulu’na elbise, kitap ve top yardımında bulunan takımın deneyimli oyuncusu Berkay Candan, bu etkinliğin hem kulüp hem de öğrenciler için çok değerli olduğunu ifade ederek sözlerini şu şekilde sürdürdü: "Bahçeşehir Koleji Basketbol Takımı olarak biz hiçbir zaman yalnızca sahada sonuç alma odaklı bir yapıda olmadık, bence bu kulübü özel kılan şeylerin başında bu geliyor. Bugün buraya gelerek belki de bir çocuğun da olsa içinde basketbol aşkını alevlendirmiş olduk. Bu, hem benim hem de kulübüm için çok kıymetli. Hatta kulübün varoluş amaçlarının başında bunun gibi küçük ama fark yaratacak dokunuşlar olduğunu söyleyebilirim. Umarım bugün tanıştığımız genç kardeşlerimizin hepsi ileride çok iyi yerlere gelir, birkaçını da profesyonel olarak spor yaparken izleme fırsatına erişiriz."

 
 
"DÜNYADAKİ HER ÇOCUK EŞİT ŞARTLARDA OLMALI"
Cengiz Topel İlköğretim Okulu öğrencileri, konuk ettikleri oyunculara büyük sevgi gösterisinde bulundu. Takıma geçtiğimiz aylarda katılan ABD’li oyun kurucu Kasey Shepherd ise, bugünün profesyonel kariyerinde önemli bir gün olduğunu belirterek sözlerine şöyle devam etti: "Kariyerimde birçok farklı takımda forma giydim, sayısını unuttuğum kadar çok maç kazandım ama bugün, hayatımın en özel günlerinden biriydi. Bahçeşehir’in bu tip etkinlikler yaptığını gelmeden önce duymuş ve heyecanlanmıştım. Çünkü profesyonel sporcular olarak bulunduğumuz toplumda fark yaratma imkanına sahibiz. Bana göre dünyadaki her çocuk eşit şartlara sahip olmalı ve kendilerine aynı haklar tanınmalı. Bu ziyaretle dikkat çekmek istediğimiz nokta buydu. Takımda henüz yeniyim ama böyle bir etkinliğin ufak da olsa parçası olmak beni çok mutlu etti, umarım bugün tanıştığımız küçük dostlarımız da aynı şekilde hissediyordur." 
 
Domain - Hosting - Cloud

Yorumlar Okunma: 266