Ernak: Farkı 7-8'e çıkardığımızda şımarıkça harcadık - BasketFaul.com

Ernak: Farkı 7-8'e çıkardığımızda şımarıkça harcadık

25-11-22 22:22

Büyükçekmece’yi mağlup eden Darüşşafaka‘da koç Selçuk Ernak maçtan sonra şunları söyledi:

“Çok zor bir karşılaşma olacağını farkındayık. Büyükçekmece’nin sıralamadaki yeri oynadığı oyunu ifade etmiyor. Bu maçı da bir çıkış karşılaşması olarak görmelerini bekliyorduk ki nitekim öyle oldu. Maçın büyük kısmında kendi planımıza sadık kaldık. İlk yarıda kendi kimliğimize uygun bir savunma yapamadık. Ancak ilk yarıda yediğimiz 44 sayıya rağmen ikinci yarıda 26 sayı yedik. Top kaybı sayımız bizim istediğimizin üstünde. Farkı 7-8’e çıkardığımızda biraz o şansları şımarıkça harcadığımızı da düşünüyorum. Buna rağmen takım maçın sonundaki mücadelesiyle kazanmasını bildi. Maçın sonu yine bizim için bir savunma karşılaşması oldu. Böyle kazandığımız için de ekstra memnunuz.
Biz galibiyeti Berke Atar’a hediye etmek istiyoruz. Berke zor bir ameliyattan büyük bir mücadeleyle dönmeye çalışırken tekrar aynı dizinden sakatlandı. Umarız bu sefer sahalara dönüşü bu kadar uzun sürmeyecek. İçeride arkadaşları da bu mesajı iletmemi söyledi bu galibiyet Berke için.

Biz takımlarımızı koruyamıyoruz. Geçen sene yarı final oynayarak başarılı bir sezon geçirdikten sonra takımımızın ana karakterlerini tutamadık ve biraz daha gençleşmeye çalıştık. Tabi aldığımız yabancı oyuncular da diğer takımlardaki oyuncular kadar tecrübeli değiller. Bu takım beraber büyüyor, beraber gelişiyor. Aslında üst üste 3 maç kazanmaktan ziyade deplasmanda kazanmak önemli çünkü diğer maçları iç sahada kazanmıştık. Öncelikle hedefimiz play-off'un dışında kalmamak, sonrasında da ilk 6’da kendimize yer bulmaya çalışmıştık. Geçen seneyi tekrarlayabilirsek aynı şekilde hedeflerimizi revize edeceğiz” (Eurohoops)
Domain - Hosting - Cloud

Yorumlar Okunma: 538