Bahçeşehir, Bursaspor'u yakaladı, bıraktı - BasketFaul.com

Bahçeşehir, Bursaspor'u yakaladı, bıraktı

26-11-22 15:09

İSTATİSTİK

Türkiye Sigorta BSL 8. haftasında Bursaspor, ikinci yarıda çekişmenin arttığı Bahçeşehir Koleji deplasmanından 74-69 galibiyetle ayrıldı.

İki ekip de karşılaşmaya tutuk başlangıç yaptı ve ilk 4 dakika 6-6 eşitlikle geçildi. Size avantajını kullanmak isteyen Bahçeşehir pota altında topu Boutsiele ile buluşturmaya çalıştı. Daha iyi baskı ve savunma yapan Bursaspor farkı açmaya başladı. Son bölümde Bahçeşehir Shepherd'la skor buldu, ilk çeyrek 19-16 Bursaspor'un üstünlüğüyle tamamlandı.

İkinci çeyrekte Dudzinski ve Auguste ikilsiiyle Bursaspor farkı açmaya başladı. Bahçeşehir Boutsiele ile oyuna tutunmaya çalıştı, ilk yarı Bursaspor'u 45-32 üstünlüğüyle tamamlandı.

Bahçeşehir üçüncü çeyreğin ikinci yarısında inanılmaz bir geri dönüş yakaladı, Sheppard ile farkı eritip rakibine mola aldırdı. Moladan Bursaspor top kaybıyla döndü ve Bahçeşehir üst üste iki hücumdan da sayıyla dönerek farkı 2'ye çekti. Bu geri dönüşleriyle savunmayı da yukarı çeken Bahçeşehir rakibinin kolay sayı bulmasına izin vermedi. Üçüncü çeyrek 57-51 Bursaspor'un üstünlüğüyle noktalandı.

Çekişmeli başlayan son çeyrekte iki ekip de potaya gitmekte zorlandı. Ancak daha baskılı bir savunma yapan Bahçeşehir rakibini arka arkaya hataya sürükledi. 06.45 dakika kala Kartal Özmızrak'ın üçlüğüyle öne geçti (62-61). Çekişmenin bu dakikadan itbaren arttığı karşılaşmada üstünlük el değiştirmeye devam etti. 2 dakika kala Needham ile Bursaspor üstünlüğü elinde tutmayı sürdürdü, Zach Auguste'un savunmadaki kritik katkılarıuyla karşılaşmayı 74-69 Bursaspor kazandı.

Öne çıkanlar..
Bahçeşehir Koleji:Jerry Boutsiele 20 sayı 4 ribaund, Kasey Shepherd 18 sayı 3 asist 4 top çalma
Frutti Extra Bursaspor: Derek Needham 17 say 4 asist, Zach Auguste 16 sayı 6 ribaund, David Dudzinski 10 sayı 7 ribaund

 

Domain - Hosting - Cloud

Yorumlar Okunma: 816