TED, Sigorta deplasmanında rahat kazandı - BasketFaul.com

TED, Sigorta deplasmanında rahat kazandı

28-11-22 19:54

İSTATİSTİK

Misli.com TBL 8.hatta kapanış mücadelesinde Gölbaşı Belediyesi TED Ankara Kolejliler, ikinci yarı farkı açtığı Sigortam.net deplasmanından 82-74 galibiyetle ayrıldı. Bu sonuçla TED sıralamada 5-3 ile rakibini yakaladı.

İlk dakikalarda Sigortam.net kısalarıyla etkili olurken TED Kolejliler Cihat Mertali Dalgalı ve Walters ikilisiyle pota altında skor buldu. Çeyreğin ikinci yarısında ise Kaan Sarıaslan'ın dış şutlarıyla üstünlüğü TED Kolejliler eline aldı. İlk çeyrek Gölbaşı Belediyesi TED Ankara Kolejliler'in 26-20 üstünlüğü ile geçildi. 

İkinci çeyreğe tempolu başlayan Sigortam.net hücumda işleri yoluna koymaya başlayınca skora da denge geldi (28-28). Sonrasında Ömer Yasir Küçük'le etkili olan TED Kolejliler tekrar üstünlüğü eline almasını bildi. TED Kolejliler'de Kaan Sarıaslan zor basketi kaydederek bitime 01.30 dakika kala farkı çift haneye kadar çıkardı. İlk yarı sonunda Gölbaşı Belediyesi TED Ankara Kolejliler soyunma odasına 42-35 önde giden taraf oldu.

Üçüncü çeyreğe Sigortam.net, Akın Kandemir'le iyi başladı. Walters ile pota altında üst üste skor bulan TED Kolejliler üstünlüğünü korudu. 13-0 seri yakalayan TED Kolejliler farkı çift haneye bir kez daha çıkardı (58-44). Son bölümde Kennny Hayes ile Sigortam üst üste potaya gitse de farkı eritemedi. Üçüncü çeyreği de Gölbaşı Belediyesi TED Ankara Kolejliler 64-55 önde tamamladı.

Son çeyreğe 6-0 ile başlayan TED Kolejliler farkı 15'e çıkardı (70-55). İlk dakikalarda farkın da etkisiyle hücumda etkisiz kalan Sigortam.net devamında Akın Kandemir ile iyi bir seri yakalayarak maçın içinde kalmaya devam etti. Ancak TED Kolejliler üst üste bulduğu dış şutlarla üstünlüğü bırakmadı ve karşılaşmadan 82-74 galibiyetle ayrıldı.
Basketfaul'un notu: Hakemler sahaya maçı yönetmek için çıkar, kadın hakemin dışındakiler ise teknik faul vermek için şartlanmış. Ayağa basmamak için yere düşen oyunculara dahi teknik faul verilmesi, hakemlerim basketbolun ne kadar dışında olduğunu gösteriyor. Çekişmeye rağmen hiçbir gerilimin olmadığı maçta 7 teknik faul neyin nesi?

Öne çıkanlar..
Sigortam.net: Akın Kandemir 16 sayı, Eric Buckner 13 sayı 10 ribaund, Erol Can Çinko 11 sayı 3 ribaund

 

Gölbaşı Belediyesi TED Ankara Kolejliler: Ricky Tarrant 20 sayı 6 ribaund 6 asist, Brandon Walters 18 sayı 9 ribaund, Kaan Sarıaslan 17 sayı 4 asist, Cihat Mertali Dalgalı 15 sayı 8 ribaund
Domain - Hosting - Cloud

Yorumlar Okunma: 1567