Mijailovic: Devlet 5 milyon euro destek verdi - BasketFaul.com

Mijailovic: Devlet 5 milyon euro destek verdi

28-11-22 20:27
Partizan Basketbol Şubesi’nin başkanı Ostoja Mijailovic, Sırbistan kaynaklı bir televizyon kanalı olan TV Prva’da sabah programının konuğu oldu.
Ekonomik açıdan zorlandıklarını söyleyen Mijailovic, ayrıca Partizan taraftarlarına da bir çağrı yaptı:
“Geçtiğimiz sezon devletten 5 milyon euroluk bir katkı aldık, toplam giderlerimiz ise 11.5 milyon euroydu. Bu sezon ise şu ana kadar devletten 900.000 euroluk bir katkı aldık, giderlerimiz ise daha şimdiden 4.5 milyon euroya ulaştı. Bu giderleri çoğunlukla eski borçlar, oyuncu maaşları ve seyahat masrafları oluşturuyor. Sponsorlarımıza, taraftarlarımıza ve devletimize yardımları için çok teşekkür ediyorum.

Yine de insanlar Partizan’ın ekonomik açıdan herhangi bir zorluk yaşamadığını düşünüyorlarsa yanılıyorlar. Borç ödemeleri ve artan masraflardan dolayı zor günler geçiriyoruz. Taraftarlardan bize destek olmayı sürdürmelerini ve tribünde politik meselelerden uzak durmalarını (NATO karşıtı söylemler, pankartlar ve bayraklar) istiyorum. Politik meselelerden ve tribün olaylarından dolayı sponsorlarımız çekilme kararı alırlarsa kulüp olarak çok zorlu bir sürece gireriz. Politikaya bu kadar meraklı olanlar varsa gidip seçime katılsınlar.” (Eurohoops) 

Domain - Hosting - Cloud

Yorumlar Okunma: 1261