Frutti Extra Bursaspor, Alimpijevic ile 3 yıl uzattı - BasketFaul.com

Frutti Extra Bursaspor, Alimpijevic ile 3 yıl uzattı

29-11-22 16:25
Frutti Extra Bursaspor, başantrenör Dusan Alimpijevic'in sözleşmesini 2025 yılının sonuna kadar uzattı. İmza töreninde konuşan Sırp Koç, "Bu kontrat uzatma gelecekte başarılması gereken şeylerin olduğunun bir ilanıdır." diye konuştu.
İmza törenine Frutti Extra Bursaspor Başkanı Sezer Sezgin, genel menajer Nedim Yücel ve başantrenör Dusan Alimpijevic katıldı. Törende konuşan başkan Sezer Sezgin, "Frutti Extra Bursaspor kurulduğu günden bu yana planlı ve organizasyonlu çalışmanın bir neticesini daha sizlerle paylaşmak istiyoruz. Koçumuz Dusan Alimpijevic ile kontratımız olmasına rağmen 2025 yılının sonuna kadar kontratını uzattık." dedi. Genel menajer Nedim Yücel de "Dusan Alimpijevic şuan Avrupa'nın en gözde antrenörlerinden biri. Kendisine çok sayıda teklif olmasına rağmen o Bursaspor'da kalmayı tercih etti." ifadelerini kullandı. Dusan Alimpijevic de Frutti Extra Bursaspor'da görev yapmaktan dolayı duyduğu mutluluğu dile getirdi.
DAHA AZ BEYAZ SAÇA SAHİPTİM

Genç başantrenör, yaptığı açıklamada, "Geçmişte çok iyi şeyler yaptık. Bu basın toplantısı benim bu kulüpteki geleceğim hakkındaki dedikoduları ortadan kaldırmak için bir adımdı. Bu bizim gelecek planlarımız hakkında ne kadar ciddi olduğumuzu gösteriyor. Bu kontrat uzatma gelecekte başarılması gereken şeylerin olduğunun bir ilanıdır. Bu kulüpte ve bu şehirde bulunmaktan çok mutluyum. Bu kulübün çok daha fazla potansiyele sahip olduğunun farkındayım. Hep birlikte bu potansiyeli gerçekleştirmek için hareket edeceğiz. Yarattığımız atmosfer Avrupa'da nadir görülen bir atmosfer. Tek isteğim bu desteğin mağlup olduğumuz zamanlarda bile devam etmesi. Biz takımın her saniyede savaşacağının sözünü veriyoruz. Bursaspor'a ilk imza attığımda şimdiden daha az beyaz saça sahiptim ama aynı başarı arzusuna sahibim." dedi. 

EUROLEAGUE ÇIKIŞI VAR MI?
Basın toplantısında Dusan Alimpijevic’in sözleşmesinde EuroLeague için çıkış maddesinin yer alıp almadığının sorulması üzerine Sezer Sezgin, “Sözleşmeler tabii ki resmi şeylerdir ancak bizim de kısa ve orta vadeli planlarımız arasında EuroLeague olduğu ve koçumuzla da böyle planladığımız için EuroLeague ile alakalı bir şey geldiğinde karşılıklı olarak konuşulup halledilebilecek şeyler” dedi.

 

Genel Menajer Nedim Yücel ise çıkış maddesinin sadece son sezon yer aldığını belirtti ve, “Bu sene ve önümüzdeki sene herhangi bir çıkış maddesi yer almıyor ancak 2024-25 sezonu için bir çıkış maddesi yer alıyor” açıklamasını yaptı.
Domain - Hosting - Cloud

Yorumlar Okunma: 866