Euroleague'den Efes'e 'çift antrenmandan dolayı para cezası - BasketFaul.com

Euroleague'den Efes'e 'çift antrenmandan dolayı para cezası

30-11-22 20:38
Anadolu Efes‘in EuroLeague Oyuncular Birliği (ELPA) ile takımlar arasındaki anlaşmayı ihlal etmesi nedeniyle EuroLeague, Anadolu Efes‘e 20.000 euroluk bir ceza verildiğini açıkladı. Bilindiği gibi Efes‘in Konyaspor’u yendiği maçın ardından koç Ergin Ataman, takımda bazı yerli oyuncuları vasat performansları nedeniyle Olimpia Milano ile Virtus Bologna deplasmanlarına götürmeyeceğini söylemiş, bu isimlere yoğun bir idman programı uygulatacağını açıklamıştı.
İtalya deplasmanına götürülmeyen ve çalışmalarını tesislerde sürdüren oyuncular, geçtiğimiz hafta koç Ergin Ataman’ın kararıyla günde çift idman yaptılar. ELPA ile kulüpler arasındaki anlaşmanın 13. maddesine göre ise takımlar, çift maç haftalarında günde en fazla tek idman yapabiliyorlar. Haftada tek maç olduğu zamanlarda ise takımlar, bir hafta içerisinde sadece bir kez günde çift idman yapabiliyorlar.

Anadolu Efes‘in Manisa Büyükşehir Belediyespor maçının ardından Ergin Ataman, EuroLeague tarafından kendilerine bir soruşturma açıldığını ifade etmiş ve "EuroLeague’de bu hafta kullanmadığımız oyuncuları İstanbul’da tuttuk ve onlara yoğun bir idman programı uygulattık. Gerçi bundan rahatsız olanlar var, özellikle EuroLeague Oyuncular Birliği (ELPA) bu durumdan çok rahatsız olmuş. Bu sebeple bize karşı bir soruşturma açıldı. Yine de biz sonuca bakıyoruz, biz büyük bir kulübüz. Kimse bizim içişlerimize karışamaz. Kimi kadroya alacağımıza veya kime idman yaptıracağımıza kimse karışamaz.” demişti. (Eurohoops) 
Domain - Hosting - Cloud

Yorumlar Okunma: 2821