Nefis bir Bursa günü (İnan Şefkatli) - BasketFaul.com

Nefis bir Bursa günü (İnan Şefkatli)

01-12-22 13:15
İşimi maça denk getirdim. Uçtum Bursa'ya. Yolda çok üzücü bir haber geldi. Basketbol kariyerimin başında altyapılar olmak üzere uzun seneler aynı jenerasyonda karşı karşıya geldiğim son zamanlara kadar da hem iş, hem de sosyal hayatımda defalarca yolumuz kesişen sevgili dostum Erdoğan Özen'i kaybettiğimiz haberini aldım. Özellikle son günlerde hep iyi insanlardan kötü haberler alıyorum. Maalesef Erdoğan'da bunlardan biriydi. Nurlar içinde yat sevgili dostum.
 
Bu moral bozukluğuyla Bursa il sınırına girdiğimde işimden çok nasıl ayarlarımda akşam Frutti Extra Bursaspor maçına giderim diye düşünürken sevgili arkadaşım Bursa Basketbol İl Temsilcisi Can Atsüren aklıma geldi. Aradım. İkinci cümleyi ettirmeden gireceğim kapıdan çıkacağım basamak ve hatta salonun en güzel yerindeki koltuğuma kadar herşeyi ayarlamıştı bile. Şunu çok rahatlıkla söyleyebilirim: Türkiye sınırları içinde en keyifli basketbol maçı seyredebileceğin birkaç salondan biri Bursa Tofaş Spor Salonu. 7.000 civarı seyirci kapasiteli salon 2014 yılındaki açılışından sonra Bursa basketboluna da yukarı doğru çok ciddi bir ivme kazandırdı.
 
Gelelim maça...
Cluj takımı çok mütevazı bir takım. Ülkemizde de oynayan Stipanoviç (35 yaş) ve Birceviç (32 yaş) yanında Bosnalı Gordiç (34 yaş), Richard (33 yaş) gibi tecrübeli oyuncuların yanına Kübalı Guzman ve Romen basketbolunun son zamanlarda yetiştirdiği en yetenekli oyuncularından biri olan Cate'nin eklendiği Romen takımı 4. periyoda kadar maçı forse etmeyi başardı.Esasında kazanabilselerdi galibiyet sayılarını bile eşitlemeyi başaracaklardı ama güçleri yetmedi. 
 
Bursaspor son periyotta gerçek kimliğini hatırladı. Uzun bir süre Onuralp ve Needham'ın başarılı oyunlarıyla maçı götüren Bursaspor , maçın sonlarında Auguste - Dudzinski - Ömer Utku'nun maça gelmeleri ile farka ulaştı. 
 
Onuralp için birkaç şey söyleyelim. Altyapılarda oynadığı her dönem hem kulübünde, hem de Milli takımlarda yeteneğinin tartışılmadığı ama maalesef kariyerindeki iniş çıkışlarının sert olduğu dönemler yaşadı. Özellikle bu tip oyuncuların hem takım ve coach uyumu hem de benim çok önemsediğin bireysel yaşam coach tercihlerinin çok isabetli olması gerekir. Onuralp bu üç faktörüde gördüğüm ve duyduğum kadarıyla mükemmel çözmüş. Bu da onu hem saha içinde hem de saha dışında star oyuncu ve lider karakter yapmış. Buradan geriye gitmeden hep ileri bakarak yola devam et Onuralp. 
 
Maçın içinde öne çıkan birkaç detay var: Frutti Extra Bursaspor organizasyonu çok başarılı bir şekilde devam ediyor. Guzma'nın potanın içine kafasını soktuğu insanüstü smacına, Onuralp'in de "Sen misin yoksa ben mi daha iyi uçan?" dedirten misilleme smacı müthişti. Maçın bitimine 3 dakika kala artık kazanıldığının rahatlığıyla yapılan anons belki de 7.000 seyirci için bal-badem oldu: 'Coachumuz Alimpijeviç ile 2025 yılına kadar sözleşme uzatılmıştır.' 
 
Bu ve alınan güzel galibiyetin kutlaması da enfes oldu (biraz da görüntü vereyim burada) .Benim için çok hüzünlü başlayan gün Can'ın ev sahipliğinde bu nefis ambiyans ve galibiyetle bir parça keyfe döndü .
 
Kalın sağlıcakla... 
 
Domain - Hosting - Cloud

Yorumlar Okunma: 1119