Bahçeşehir Koleji Altyapılarından Gönüllülük Hareketi - BasketFaul.com

Bahçeşehir Koleji Altyapılarından Gönüllülük Hareketi

05-12-22 16:52

Bahçeşehir Koleji Spor Kulübü altyapı sporcuları, 5 Aralık Dünya Gönüllüler Günü kapsamında Yedikule Hayvan Barınağı’nı ziyaret ederek gönüllülük duruşu sergiledi. Yapılan ziyaretle son günlerde hayvanlarla alakalı yaşanan üzücü olaylara dikkat çekilirken, gönüllülük faaliyetleri konusunda duyarlı, hayvan dostu sporcular yetiştirmenin öneminin altı çizildi. 


Gönüllülük kavramının öneminin anlaşılması ve daha geniş kitlelere yayılması amacıyla her sene 5 Aralık’ta kutlanan Dünya Gönüllüler Günü kapsamında Bahçeşehir Koleji Spor Kulübü altyapı sporcuları 3000’e yakın hayvana ev sahipliği yapan Yedikule Hayvan Barınağı’nı ziyaret etti. Hayvan sevgisini aşılayarak hayvan barınaklarının faaliyetleri ile ilgili farkındalık oluşturmak ve toplumda gönüllülük bilincini yaygınlaştırmak amacıyla gerçekleştirilen etkinlikle sporcular sevimli dostlarıyla sevgilerini paylaştılar.

Görev ve sorumluluklarının yalnızca basketbol sahalarında olmadığını, saha dışında da toplum için faydalı işler yapmaları gerektiğini düşündüklerini her fırsatta belirten Altyapı Sorumlusu Ali Umur Uç, “Toplumsal yapının manevi anlamda güçlendirilmesi için gönüllülük çok önemli bir kavram. Günümüz dünyasında gönüllülük duruşunu göstererek manevi hazza ulaşmak en önemli kazançlardan biri. Bu değerli günü ‘gönüllülük' kavramının toplumumuzda daha geniş kitlelere yayılması, günlük hayatımızın doğal bir parçası haline gelmesi ve gönüllü çalışmaların tanıtılması için çok önemli bir fırsat olarak görüyoruz. Bu amaçla, Dünya Gönüllüler Günü'nde; gönüllülüğün yaygınlaştırılması, desteklenmesi ve teşvik edilmesi için bu ziyareti gerçekleştirdik. Sporcularımızı, yaşadıkları topluma karşı sorumlu olmaya, bir arada hareket etmeye ve gönüllü olmaya yönlendirmeyi amaçlıyoruz. Son günlerde hayvanlarla alakalı yaşanan olayları üzüntüyle takip ettik. Bu dünyayı beraber paylaştığımız hayvanlarımız bizim dostlarımız. Biz her zaman çözümü başkasından bekleyen değil, bireysel gücünü çözüm bulmak için kullanan sporcular yetiştirmeyi hedefliyoruz. Bu vesileyle sporcularımızla beraber sevimli dostlarımızı ziyaret etmek istedik. Dünyanın içten dışa çalıştığı ve bireyden topluma doğru yayıldığı düşüncesindeyiz. Bu sebeple işe kendimizden başlamamızı gerektiğine inanıyoruz” diyerek sözlerini tamamladı.
Domain - Hosting - Cloud

Yorumlar Okunma: 507