Mersin seriyi 5 maça çıkardı - BasketFaul.com

Mersin seriyi 5 maça çıkardı

05-12-22 20:10

İSTATİSTİK

Misli.com TBL 9. hafta kapanış mücadelesinde Mersin BBGSK, Yılyak Samsunspor'u 78-73 mağlup etti. Mersin üst üste 5. galibiyetini alırken Samsun'un ise 7 maçlık serisi bu maçla noktalandı.

9-2 ile karşılaşmaya müthiş başlayan Mersin skoru 19-9 getirdi ve Samsunspor molaya gitti. Moladan Gueye ile Samsun dönse de Mersin'in ritmine karşılık veremedi. Tobin Carberry ile harika bir son bölüm oynayan Mersin ilk çeyreği 26-19 önde tamamladı.

İkinci çeyreğe Mustafa Erdoğan ve Göktuğ Baş'la iyi başlayan Samsunspor yakaladığı kıvılcımla rakibine bu kez molayı aldıran taraf oldu. Ancak mola dönüşü yakaladığı ritmi sürdüren Tobin Carberry ile Mersin farkı çift haneye kadar çıkardı. Boyalı alanı iyi kullanan Samsunspor bir kez daha rakibine yaklaşmasını bildi. Tecrübeli oyuncu Recep Doğrusöz'le cevap veren Mersin farkı tekrar açtı. Son bölümde Gueye ile geçiş hücumlarından sayıyla dönen Samsunspor farkın açılmasına bu kez izin vermedi. İkinci çeyrek 43-40 Mersin üstünlüğüyle geçildi.
Mersin'de Tobin Carberry 20 sayı, Oğuzhan Kızıl 10 sayı ile Samsunspor'da ise Marquis Wright ve Abdoulaye Gueye 11'er sayıyla ilk yarıyı tamamladılar.

Koray Uzunhasan'la üçüncü çeyreğe başlayan Mersin farkı çift haneye çıkardı. Samsunspor rakibinin ikili sıkıştırması karşısında skor bulmata zorlandı. Molaya giden Samsunspor, moladan Doğukan Şanlı'nın üçlüğüyle dönerek nefes aldı. Kalan dakikalarda da farkın çift hanesine çıkmasına izin vermedi ve üçüncü çeyrek 59-53 Mersin üstünlüğüyle noktalandı.

Son çeyrekte Mersin yine farkı çift haneye çıkarmasını bildi. Ancak pes etmeyen Samsunspor Deniz Genç'le yakaladığı seriyle rakibine bir kez daha yaklaşarak farkı tek haneye çekti. Son bölümde Marquis Wright'ten skorer gücünden de faydalanan Samsun üst üste skor bulmasını bildi. Ancak kritik anları tecrübeli oyuncularıyla hatasız geçen Mersin karşılaşmanın da 78-73 galibi oldu.

Öne çıkanlar...
Mersin BBGSK: Tobin Carberry 29 sayı 4 ribaund 3 asist, Aaron Jackson 12 sayı 5 ribaund, Oğuzhan Kızıl 10 sayı 11 ribaund
Samsunspor: Abdoulaye Gueye 19 sayı 8 ribaund 2 top çalma, Marquis Wright 14 sayı 7 ribaund 7 asist 3 top çalma, Göktuğ Baş 12 sayı 7 ribaund 2 asist

Domain - Hosting - Cloud

Yorumlar Okunma: 873