Pistiolis: Sorumluluğu üzerime alıyorum - BasketFaul.com

Pistiolis: Sorumluluğu üzerime alıyorum

06-12-22 22:38
Şampiyonlar Ligi'nde Oostende'ye beklenmedik şekilde kaybeden Galatasaray NEF'te koç  Andreas Pistiolis açıklamalarda bulundu.
“İlk olarak rakibimizi tebrik ederim. Kazanmayı hak ettiler. Bugün hangi takımın maçı daha çok istediği belliydi. Onların daha fazla ihtiyacı vardı ve kazandılar. Bizim için ise hiçbir bahane yok. Bu maçın bütün sorumluluğunu alıyorum çünkü buraya geldiğimden sürekli söylediğim bir şey vardı: Benim takımım her maçta savaşacak. Bugün bunu yapmadık, yanına bile yaklaşamadık. İki çeyrekte 58 sayı yememiz kabul edilebilir bir şey değil. Benim için değil, oyuncularım için de, kimse için de olmamalı. Maçın başından beri yanlış zihin yapısındaydık. Dürüst olmak gerekirse, buraya geldiğim günden beri ilk kez savaşmadığımızı söyleyebilirim. Bu şekilde kaybettik. Bu kabul edilemez.  
Şansla bir alakası yok. Mental güçle alakalı. Kolay şutlar kaçırmanız, turnike kaçırmanız sizin mental durumunuzu gösterir. Bu maça mental olarak hazır değildik. Mücadele etmedik, bu da kolay şutlar kaçırmamıza yol açtı. 

Kazandığımızda da kaybettiğimizde de hiçbir oyuncumu öne çıkarmak istemiyorum. İki çeyrekte 58 sayı yediğinizde bu, tek bir oyuncunun suçu olmuyor. Bu, bütün takımın başarısızlığıdır. İlk olarak da koçun başarısızlığıdır. Bu kadar.”  

Domain - Hosting - Cloud

Yorumlar Okunma: 1050